rusça dil
Hoşgeldınız Ziyaretçi Giriş
tadilat

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık

Tasarım - Tadilat - Dekorasyon - Mobiya

2019-09-05

İç Mimarlık Fiyatları

İç mimarlık fiyatları incelemesi yapacak herkes belli başlı konularda araştırma kriteri oluşturmalıdır. Bu kriterlerde önemli olan, iç mimarın çalışmasının kapsamı ve çalışmalarındaki kalitedir.

İnsanların yoğun iş temposu akabinde huzur bulma istekleri, iç mimarlık hizmetlerinin oldukça fazla talepm edilmesine sebep olmuştur. Çünkü, yaşam alanlarının daha konforlu ve daha yaşanabilir hale gelmesi profesyonel ellerce dizayn edilmesine bağlıdır. Bununla beraber her bütçeye uygun tasarımların ortaya çıkarılması mümkündür.

İç mimarlık fiyatları yapılan çalışmanın kapsamına göre değişmektedir. Burada belirleyici faktör, bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin bütçesidir. İç mimar çizemleri tasarım yaptırmak isteyen kişiler öncelikle olarak bütçelerini net şekilde ifade etmelilerdir. Ancak bu şekilde iç mimarlık hizmeti tam anlamı ile başarılı olur. Çünkü işin sonunda sorunsuz ve mutlu edici bir çalışma ortaya çıkar.

İç mimarlık fiyatı denilince akla ilk etapta çok uçuk fiyatlar gelebilir. Ancak aslında iş göründüğü gibi değildir. Her mimar karşısında belirtilen bütçeye göre tasarımlar ortaya koyma becerine sahiptir. Burada önemli olan hayal gücünü çalıştırmaktır. Belirtilen bütçe dahilinde olabileceğin en iyisini, en başarılı olanını ortaya koymak elbette ki mümkündür. İç mimarlık fiyatlarında, net bir tutar söylemek pek mümkün değildir. Belirlenen tutarın üç aşağı beş yukarı bir tutara proje tamamlanabilmektedir.

İç mimarlık fiyatlarına etki eden birtakım unsurlar sıralanabilir. Bu unsurlar; dekore edilecek alanın ev, villa,işyeri olmasına göre değişmektedir. Alanın genişliği, yıpranmışlığı, boş ya da dolu olması fiyata etki eden faktörlerdir. Bu alanlar yarı inşaat halin de olabilir, uzun yıllar kullanılmış eski bir yapı da olabilir. Ya da hali hazırda çalışan bir işletme olduğu için tasarıma ayıracak az bir vakite de sahip olabilir. Bütün bunlar iç mimarlık fiyatlarının belirlenmesinde etkilidir. Burada iç mimarın çalışma fiyatı proje üzerinden maliyet ve karın toplamı şeklinde olacaktır. Burada malzemeye yapılan harcamanın yanında bu plan için mimarlık hizmet ücreti alınmaktadır. Burada toplam maliyet ne ise; başında belirlenen bir oranda mimarlık ücreti alınır.

Başka bir şekilde iç mimarlar, yaptıkları proje hizmetlerinden de fiyatlandırmaya gitmektedirler. Proje bazında alınan işlerde sıfırdan bir yapının iç tasarım projesi ortaya çıkartılır. Burada iç tesisatlar dahil bütün planlar anlaşılır şekilde çizilir. Proje bazlı fiyatlandırmada metrekare hesabına göre fiyat belirlenir. Bütün ayrıntısı hazırlanmış bir daire projesinde 50-100 metrekare arası bir proje basit çizim 700TL - 3000TL arasında, profesyonel çizim 7000 TL - 10000TL arasında fiyata sahiptir. 100-150 metrekare daire için ise basit çizim 3000TL - 5000TL arasında, profesyonel çizim 10000TL - 15000TL arasında bir iç mimar proje bedeli ödemek gerekebilir.


Bütün bu hesaplamada birden fazla kalem bulunmaktadır. Bunlar:

  1. 1. Rölöve alınması ve çizilmesi
  2. 2. Konsept proje çizimi
  3. 3. Kesin proje ve malzeme seçimi
  4. 4. Uygulama projesi ve detaylar
  5. 5. Mahal listesi ve metrajlar
  6. 6. Kontrolörlük hizmetleri
  7. 7. 3 boyutlu görselleştirme

Bu kalemlerin genel toplamına kdv eklenerek iç mimarlık fiyatı ortaya çıkarılır. Projenin kalitesini ortaya koyacak olan bir diğer unsur ise yine kullanılacak malzemelerin kalitesi olacaktır. Kullanılacak bütçeye göre bu dekoratif amaçlı eşyaların amaca en uygun olanı seçilebilmektedir.İşte burada profesyonel bir iç mimar ile çalışmak, işlerinizin çok kısa sürede yoluna girmesini sağlayacaktır.

İç Mimarlık projesi bizden

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık firmasında ev veya işyeri proje tasarım ve uygulama yaparsınız iç mimarlık hizmeti hediye veriyoruz.


İç Mimar Çizimleri

Basit iç mimari çizim

Profesyonel iç mimari çizimDikat: tadilat dekorasyon işleri yaptıran müşteri uyarı bildirisi

Anahtar teslim tadilat ve daire tadilatı işlemleri için müşterilerin genel olarak sorun yaşadıkları çok ciddi konular vardır. Özellikle bazı tadilat firmalarının yaptıkları anlaşmalarda ev sahipleri için büyük mağduriyetler yaşattığı aşikardır.

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık, son dönemlerde müşterilerden gelen şikayetleri değerlendirmeye alarak piyasada ortaya çıkan güven sorununu araştırdı. Tadilat ve dekorasyon firması olarak müşterilerimizin genel anlamda yaşadığı sorunları bir çerçevede toparladık ve aslında birçoğunda ortak sorunlar yaşandığını gördük.

İşte karşımıza çıkan en ciddi sorunlar silsilesi: Devam Oku

Ücretsız Keşif

Uzmanımız en yakın zamanla sizinle irtibata geçecek. Ölçüm ve tadilat işleri fiyatlandırma. Sizin için uygun bir zaman ayarlayacaktır. Ücretsız Keşif için Lütfen düğmeye basın ve form doldurun. Teşekkürederiz!

İZMİRin her yerinde: Aliağa, Alsancak, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova,Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak tadilat, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla ve İzmir dişanda Kuşadasi v.s. anahtar teslim tadilat dekorasyon ve iç mimarlık hizmeti vermekteyiz.

Tadilat Dekorasyon ilgili yararlı yazılar:

cafe dekorasyon maliyeti
Cafe Dekorasyon Maliyeti

Son günceleme 2019-12-06

banyo tadilatı fiyat
Banyo Tadilatı Fiyat 2020 - 2021

Son günceleme 2019-11-27

banyo tadilatı izmir karşıyaka
Banyo Tadilatı İzmir Karşıyaka

Son günceleme 2020-02-08

ARA