rusça dil
Hoşgeldınız Ziyaretçi Giriş
tadilat

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık

Tasarım - Tadilat - Dekorasyon - Mobiya

2019-09-14

Eski evi yenileme

Eski evi yenileme ya da tadilat işleri denildiğinde herkesin önce bir gözü korkar. Belki de hepimiz defalarca düşünürüz, düşünürüz ama bir türlü bu işe başlamak istemeyiz. Hiç de keyifli bir iş olmasa da hayalimizde yer alan eve de kavuşmayı bir o kadar isteriz.


eski evi yenileme

Kim istemez ki daha konforlu bir evde yaşamayı. Yılların verdiği yorgunlukla ayakta durmaya çalışan duvarlar şöyle parıl parıl parlasa ya da tavandaki lambiriler yerine daha ferahlatıcı bir tavan kullanılsa... Belki siz yıllarca kullandığınız mutfak dolaplarınızın yıkık görüntüsünden bıkmışsınızdır. Belki de çizilen ya da kapanmayan kapılarınızın artık değişim vakti gelmiştir.

Keyifle televizyon izleyip keyif çatamadığınız bir eviniz varsa, eski evi yenileme vakti gelmiş çatmış demektir. O halde yapmanız gereken bir takım çalışmalar olacaktır. Gelin hep birlikte bir liste hazırlayalım ve bu liste ile evimizi baştan yaratacak fikirleri sıralayalım:


eski evi yenileme

  1. ✔️ Evinizin karakterini desenli duvar kağıtları ile değiştirin. Modern çizgilere uygun duvar kağıtları ile evinizde hem doğal, hem canlı, hem de lüks bir hava oluşturmanız çok mümkün.
  2. ✔️ Duvar kağıdınızı seçerken mobilyanızın rengi ve stili önemlidir. Spor tarzda mobilyalara yine spor ya da minimal desenli bir duvar kağıdı uygulaması oldukça başarılı olacaktır. Avangard mobilyalarda ise kendiliğinden simli ya da altın- gümüş varaklı duvar kağıtları çok daha isabetli bir seçim olacaktır.
  3. ✔️ Eski evi yenileme İzmir dediğimiz için; yenileme işleminde sıfır eşyada kullanılabilir, var olan eşya ya da alanlar uygun boya ile de yenilebilir. Eğer maddi açıdan sıfır dolap alma imkanınız yoksa, özellikle mutfak dolaplarında boya yapabilirsiniz. Güzel bir zımparalama işleminden sonra mutfak dolaplarınızı istediğiniz renge boyayarak yenileyebilmeniz mümkün.
  4. ✔️ Eski evi yenileme dediğimiz için; yenileme işleminde sıfır eşyada kullanılabilir, var olan eşya ya da alanlar uygun boya ile de yenilebilir. Eğer maddi açıdan sıfır dolap alma imkanınız yoksa, özellikle mutfak dolaplarında boya yapabilirsiniz. Güzel bir zımparalama işleminden sonra mutfak dolaplarınızı istediğiniz renge boyayarak yenileyebilmeniz mümkün.
  5. ✔️ Bir evde en çok göze çarpan noktalardan birisi tavanlar ve zeminlerdir. Eski evinizin karanlık ve basık görüntüsünü ancak tavan ve zemin birleşiminde bir şıklıkla sağlanabilir. Yer yüzeylerde özellikle temizliği kolay, parlak ve modern desenli yüzey kaplama malzemeleri kullanılmalıdır. Tavanlarda ise yenileme yapılırken; alçıpan kullanılarak daha aydınlık bir ortam oluşturulabilir. Zemin kaplama ve yüzey kaplamalar evin eşyaları ile bütünlük içerisinde olmalıdır. Unutmayınız ki bir evde bütün alanlar bütünlük içerisinde olmalıdır. Renklendirdiğiniz her alan sizin için yeni bir nefes olacaktır.
  6. ✔️ Mutfaklarda üst dolaplar ile tezgahlar arasında yer alan kısımda desenli duvar kaplama ürünleri kullanılabilmektedir.
  7. ✔️ Ve eski bir evin en yaşlı ve emektar üyeleri kapılar... Evin tamamında yer alan kapılar komple yenilenmelidir. Özellikle açık renk boyalı kapılar eve daha ferah bir hava katacaktır. Aynı şekilde açılır kapanır mekanizmaları da çalışır olmalıdır. Kapı kolları da aynı şekilde yenilenmelidir. Bütün bu şıklık kapılarla tamamlanarak eski evinizi çok modern bir görünüm kazandırabilirsiniz.
  8. ✔️ Eski ev yenileme işlemi çok karmaşık görünen bir iş olsa da sonucunun güzelliği ile yorgunluğa değecek bir çalışmadır. Ancak bütün bu işlemlerde profesyonel bir yardım almak elbetteki işinizi kolaylaştıracaktır. Profesyonel bir yardım ile zamandan, masraflardan tasarruf etmeniz de mümkündür. O halde eski evler yenilensin herkes neşelensin, korkmaya gerek yok diyelim !


Dikat: tadilat dekorasyon işleri yaptıran müşteri uyarı bildirisi

Anahtar teslim tadilat ve daire tadilatı işlemleri için müşterilerin genel olarak sorun yaşadıkları çok ciddi konular vardır. Özellikle bazı tadilat firmalarının yaptıkları anlaşmalarda ev sahipleri için büyük mağduriyetler yaşattığı aşikardır.

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık, son dönemlerde müşterilerden gelen şikayetleri değerlendirmeye alarak piyasada ortaya çıkan güven sorununu araştırdı. Tadilat ve dekorasyon firması olarak müşterilerimizin genel anlamda yaşadığı sorunları bir çerçevede toparladık ve aslında birçoğunda ortak sorunlar yaşandığını gördük.

İşte karşımıza çıkan en ciddi sorunlar silsilesi: Devam Oku

Keşif Yaptırmak İstiyorum

Uzmanımız en yakın zamanla sizinle irtibata geçecek. Ölçüm ve tadilat işleri fiyatlandırma. Sizin için uygun bir zaman ayarlayacaktır. Keşif için Lütfen düğmeye basın ve form doldurun. Teşekkürederiz!

İZMİRin her yerinde: Aliağa, Alsancak, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova,Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak tadilat, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla ve İzmir dişanda Kuşadasi v.s. anahtar teslim tadilat dekorasyon ve iç mimarlık hizmeti vermekteyiz.

Tadilat Dekorasyon ilgili yararlı yazılar:

anaokulu iç mekan tasarımı
Anaokulu İç Mekan Tasarımı

Son günceleme 2019-12-13

ev tadilat kredisi
Ev Tadilat Kredisi 2020

Son günceleme 2020-07-07

işyeri dekorasyon
İzmirde işyeri dekorasyon

Son günceleme 2019-12-15

ARA