rusça dil
Hoşgeldınız Ziyaretçi Giriş
tadilat

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık

Tasarım - Tadilat - Dekorasyon - Mobiya

2019-09-23

İç Mimar Nasıl Seçilir?

Bir evin sakinlerinin huzurlu bir yaşam alanına sahip olmasındaki en büyük etken, bu alanın o kişilere ne kadar konfor sağladığına bağlıdır. Bir iç mimar, mekana ait yaşam kalitesine yükseltmek adına en ince dokunuşları dahi en başta tasarlar. Bu tasarım, ev sahiplerine yönelik en pratik kullanım alanlarını sunmaktadır.

Baştan aşağıya yenilenen mekanlarda kullanım amacı ve taleplere göre tasarlanan dekorasyonlar, bir iç mimarın kalitesini belirlemede etkendir.

Sahip olduğunuz ya da yeni alacağınız eşyalarınızın ev ya da ofisinizde nasıl konumlanacağını, en ferah kullanım düzenini belirleyen kişi, iç mimardır. İç dekorasyonda tasarımı için önemli olan faktörlerin başında; dekore edilecek alanda yaşayan kişi sayısı ve alanın kullanım amacı gelir. Bir iç mimar her şeyden önemlisi bu alanda ortak kullanım alanlarının herkese hitap edebileceği şekilde kullanılacak alanlar oluşturabilmelidir. İç mimarlığın temel amacı; görünümde şıklığın yanında, kullanımda konfor ve rahatlık sağlayabilmesidir.

Bir diğer konu ise profesyonel yardım alınmadığı takdirde, evinizin dekorasyonu için harcayacağınız vakittir. Ne kadar uğraşsanız da istediğiniz sonucu alamamanız mümkün. Bu nedenle işi profesyoneline bırakmakta fayda vardır. Siz evinizde sıfır eşya alarak yenilik dersiniz ama o belki de sizin eski eşyalarınızdan şahaneler yaratabilir.

Bir evde eşyalar ile ev sakinleri arasında muntazam bir uyum olması gerekmektedir. Bu uyum olmadığı sürece mutluluk söz konusu olamaz. Bir iç mimar bilgisini ve hayal gücünü ortaya kurarken kendi düşüncelerinde sabit kalmadan ev sahiplerine has bir alan tasarlayabilmelidir. Bu nedenle talep edilen tasarımı doğru şekilde yorumlayabilme özelliği olmalıdır.

İzmir de iç mimar nasıl seçilir diye merak ediyorsanız, bu özellikleri kıyas edebileceğiniz internet siteleri mevcuttur. Bu siteler üzerinden yapılan çalışmaların kapsamlarına bakarak en doğru kararı verebilmek imkanı bulunmaktadır.

İyi Bir İç Mimarın Özellikleri

  1. 1. Herşeyden önce yaratıcı olmalıdır. Alışılmışın dışında farklı çözümler bulabilmelidir.
  2. 2. İç mimar nasıl seçilir diye düşünüyorsanız; öncelikle sizin düşüncelerinizi iyi anlaması gerektiğini bilmeniz gereklidir. Hayallerini değil, hayallerinizi tasarlamalıdır. Bu nedenle sizin düşüncelerinizi ve söylediklerinizi iyi analiz ederek yola çıkmalıdır.
  3. 3. Tasarımları evinize ya da ofisinize kolaylık getirmelidir. Konfor en iyi rahat kullanımın olduğu yerde sağlanabilir.
  4. 4. Tasarımları şık ve herkesin dikkati çekebilmelidir.
  5. 5. Tasarımlarında bütünlük olmalıdır. Mobilyalar,eşyalar, renkler herşey büyük bir uyum içerisinde olmalıdır. Tarz olarak evin tamamında aynı tutarlılıkta hareket edebilmelidir.
  6. 6. Kaliteli bir iç mimar, projesini zamanında teslim edebilmelidir. Çünkü mekan sahibi olan kişinin, iç mimarla anlaşmasındaki en büyük sebeplerden birisi de zaman tasarrufu etmek istemesidir.
  7. 7. Dekore edilecek alanın kullanım amacını öncelikli olarak hedefe alabilmelidir. Her tasarım kullanım amacına uygun yapıldığında, verimi arttıcı etki yataracaktır.
  8. 8. Mekanda kullanılan dekoratif malzemeler, dekorasyon ile bütünlük içerisinde olmalıdır. Duvarlarda kullanılan boya ya da duvar kağıtlarını en doğru seçmek bir iç mimarın en gösterişli ama en ufak dokunuşları olmalıdır.
  9. 9. Bir iç mimar, özellikle bir işletme için dekorasyon çalışması yapacaksa; faaliyet gösterilen alanda daha çok müşteri çekecek çözümler oluşturacak bir tasarım ortaya koymalıdır.
  10. 10. İç mimar nasıl seçilir sorusunun cevabı; bir iç mimarın çözüm odaklı olabilmesinden geçer. Mekan sahibinin kararsız olduğu ya da yeniliğe gitmek isteme sebeplerinde çıkmaza düştüğü noktalarda mutlaka yenilikçi fikir sahibi olmalıdır.

İç mimari proje çizimleri


Bu iç mimari çizimde bitmış hali proje inceleyebilir siniz.Dikat: tadilat dekorasyon işleri yaptıran müşteri uyarı bildirisi

Anahtar teslim tadilat ve daire tadilatı işlemleri için müşterilerin genel olarak sorun yaşadıkları çok ciddi konular vardır. Özellikle bazı tadilat firmalarının yaptıkları anlaşmalarda ev sahipleri için büyük mağduriyetler yaşattığı aşikardır.

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık, son dönemlerde müşterilerden gelen şikayetleri değerlendirmeye alarak piyasada ortaya çıkan güven sorununu araştırdı. Tadilat ve dekorasyon firması olarak müşterilerimizin genel anlamda yaşadığı sorunları bir çerçevede toparladık ve aslında birçoğunda ortak sorunlar yaşandığını gördük.

İşte karşımıza çıkan en ciddi sorunlar silsilesi: Devam Oku

Keşif Yaptırmak İstiyorum

Uzmanımız en yakın zamanla sizinle irtibata geçecek. Ölçüm ve tadilat işleri fiyatlandırma. Sizin için uygun bir zaman ayarlayacaktır. Keşif için Lütfen düğmeye basın ve form doldurun. Teşekkürederiz!

İZMİRin her yerinde: Aliağa, Alsancak, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova,Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak tadilat, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla ve İzmir dişanda Kuşadasi v.s. anahtar teslim tadilat dekorasyon ve iç mimarlık hizmeti vermekteyiz.

Tadilat Dekorasyon ilgili yararlı yazılar:

inşaat tadilat,tadilat inşaat
İnşaat Tadilat

Son günceleme 2021-05-27

veteriner iç mimar izmir
Veteriner İç Mimar İzmir

Son günceleme 2020-02-14

izmir hazır mutfak fiyatları
İzmir Hazır Mutfak Fiyatları

Son günceleme 2020-08-07

ARA