rusça dil
Hoşgeldınız Ziyaretçi Giriş
tadilat

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık

Tasarım - Tadilat - Dekorasyon - Mobiya

2021-05-27

İnşaat Tadilat

inşaat tadilat,inşaat tadilat izmir

İnşaat Tadilat, esasında iç içe olan iki kavramdır. Tadilatın yapıldığı bir alanda inşaat çalışmasının da olacağı bir gerçektir. Özellikle kapsamlı yapılan tadilatlar alanın neredeyse tamamının bir inşaata dönüşmesine neden olacaktır.

Komple ev tadilatlarının yapıldığı projelerde, mutlaka evin tesisatları komple gözden geçirileceği için duvarlar ciddi hasar görecektir. Özellikle elektrik hatlarının geçtiği hizada duvarda gerekli ölçüde delikler açılır. Su ya da doğalgaz hattı üzerinde de aynı şekilde duvar yine delinecektir. Delinen duvarlar ile neredeyse evin her yeri tam bir inşaat halini alır.

Ev tadilat veya işyeri tadilat işlerinde bazen alanlarda odalar ikiye bölünebildiği gibi, bazen de iki alan arasındaki duvar kaldırılarak alan büyültmek istenebilir. Her iki durumda da evin, işyeri içerisinde bir yıkım ya da yeniden inşa söz konusu olacaktır. Bu durum da yine ev, işyeri içerisinde bir inşaat çalışmasının varlığını gösterecektir.

Ancak inşaat ve tadilattan anlaşılan bilgiler yalnızca bunlar değildir. Bazı durumlarda evlerin, işyerin metrekaresine müdahale edecek bir takım değişiklikler gerekli olabilir. Bu değişiklikler öncesinde bir mimarın proje hazırlaması ve belediyeden bu değişikliğe dair tadilat yapı izni almak gereklidir. Onay işleminin akabinde ancak bu inşaat tadilat çalışmasına geçilebilir.

Aslında evin, işyerin yapısı ruhsatlıdır ancak tadilata esas alan, evini işyrin taşıyıcı bloklarına ve metrekareyi etkileyecek düzende olması sebebi ile yine bir ruhsat alma işlemine tabi tutulacaktır.

Planlı alan yönetmeliği kapsamında gerekli proje mimar tarafından çizilir ve onaylatılır. Hali hazırda var olan projeye ilave bir proje onaya sunulur. Daire veya işyeri sıfırdan projelendirilmez. Bu sebeple tadilat inşaat işi olarak geçer. Bu işlem başvurusu olmadan yapılan bütün inşaat tadilat işlemleri “kaçak yapı” olarak adlandırılır.

Evin balkonunun kapatılarak bir oda gibi eve dahil edilmesi, kendi bahçesinde yer alan bir alanı evine ekleyerek yapının genişletilmesi, evin oda olarak yer alan bir kısmının açık hale getirilmesi gibi durumlar tadilat inşaat olarak adlandırılır ve hepsi mutlaka izin alındıktan sonra yapılması gereken çalışmalardır.

Ev ya da işyerinizde yapacağınız tadilat işi mutfak, banyo, iç dekorasyon yenilemenin ötesinde alanı komple değiştirecek bir çalışma üzerine ise mutlaka izne tabidir. İmar yönetmeliğince mutlaka yapı ruhsatının yeni bir proje ile revize edilmesi gereklidir. Bunun için gerekli belgeler ise;

1. Tapu tescilini gösterir belge

2. Mimari inşaat tadilat projesi

3. Başvuruyu yapan şirkete ait vergi no

4. İmar durumunu belirten belge

5. Başvuru dilekçesi

Bu belgeler ile bulunduğunuz ilçe belediyesine başvurmanız halinde gerekli inşaat tadilat iznini alabilmeniz mümkündür.Dikat: tadilat dekorasyon işleri yaptıran müşteri uyarı bildirisi

Anahtar teslim tadilat ve daire tadilatı işlemleri için müşterilerin genel olarak sorun yaşadıkları çok ciddi konular vardır. Özellikle bazı tadilat firmalarının yaptıkları anlaşmalarda ev sahipleri için büyük mağduriyetler yaşattığı aşikardır.

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık, son dönemlerde müşterilerden gelen şikayetleri değerlendirmeye alarak piyasada ortaya çıkan güven sorununu araştırdı. Tadilat ve dekorasyon firması olarak müşterilerimizin genel anlamda yaşadığı sorunları bir çerçevede toparladık ve aslında birçoğunda ortak sorunlar yaşandığını gördük.

İşte karşımıza çıkan en ciddi sorunlar silsilesi: Devam Oku

Keşif Yaptırmak İstiyorum

Uzmanımız en yakın zamanla sizinle irtibata geçecek. Ölçüm ve tadilat işleri fiyatlandırma. Sizin için uygun bir zaman ayarlayacaktır. Keşif için Lütfen düğmeye basın ve form doldurun. Teşekkürederiz!

İZMİRin her yerinde: Aliağa, Alsancak, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova,Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak tadilat, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla ve İzmir dişanda Kuşadasi v.s. anahtar teslim tadilat dekorasyon ve iç mimarlık hizmeti vermekteyiz.

Tadilat Dekorasyon ilgili yararlı yazılar:

eski evi yenileme
Eski evi yenileme

Son günceleme 2019-09-14

ev iç mimari proje örnekleri
Ev İç Mimari Proje Örnekleri

Son günceleme 2020-10-01

ARA