rusça dil
Hoşgeldınız Ziyaretçi Giriş
tadilat

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık

Tasarım - Tadilat - Dekorasyon - Mobiya

2019-11-25

İç Mimar Çizimleri


İç Mimar Çizimleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İzmir tadilat ve dekorasyon alanında hizmet veren Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık, iç mimar çizimleri hakkında bilgi verdi.

Tadilat ve dekorasyon çalışmalarında olmazsa olmaz çalışma iç mimar çizimleri ile hazırlanmış kaliteli bir projedir. İç mimarlar, aldıkları proje ile ilgili bir proje hazırlar ve sunarlar. Müşteri onayının akabinde proje hayata geçirilir. İyi bir dekorasyon çalışması için hazırlanan bu sunumda iyi bir çizim çalışması yapılması gerekmektedir. Mimara ait bu çizim; hangi noktada ne çalışma yapılacağını, işin sonunda nasıl bir tablo ile karşılaşılacağını açıkça belirtmektedir. Peki bu çizim hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir, kısaca değinelim:

İç Mimar Çizimleri İçin Kullanılan Programlar

1. 3DS Max Tasarım Programı

Çizim programları arasında en kapsamlı programdır. Anlaması ve kullanması biraz zor olabilmektedir. Ancak çizimlerinizi bir görsel olarak incelediğinizde çalışmanızın kalitesi gerçekten oldukça farklı olacaktır.

2. Autocad Çizim Programı

Özellikle büyük çapta inşaat ve müteahhitlik firmalarının en çok tercih ettiği programdır. Diğer programlara farkla metrekare hesaplarında, işçilik hesaplanmasının yapılmasında sizi direk sonuca götürecek bir iç donanıma sahiptir.

3. Sketchup Çizim Programı

Google’a ait bir programdır. 3 boyutlu tasarım oluşturmada oldukça başarılı bir çalışmadır. Kullanımının pratik olması; iç mimar çizimleri için seri şekilde bir tasarım hazırlanmasına ve sunum aşamasına geçilmesine olanak sağlamaktadır.

4. Cinema 4D Tasarım Programı

Oldukça kapasiteli projelerde kullanılmaktadır. Bayilik hizmeti sunan ve konsept çalışmaları ile öne çıkan firmaların ilk tercihidir. Çizimlerindeki kalite, çalışma alanının profesyonel çizgide yer almasına sebep olmuştur.

5. ArchiCAD Tasarım Programı

Esasında üretilirken Apple’a ait bilgissayarlarda çalışmak üzere geliştirilmiştir. Ancak daha sonraları Microsoft’ a ait ürünler için de üretimi sağlanmıştır. Türkçe dil desteği vardır. Projelerin detaylandırılması konusunda önde gelen çizim programlarındandır.

6. SolidWorks Tasarım Programı

İç mimarın dekorasyonda kullanacağı nesneleri çizme konusunda başarılı şekilde kullanacğı bir programdır. Ancak diğer programlar kadar aktif kullanıma sahip değildir.

7. Blender Tasarım Programı

Çizim ve tasarım işlerine yeni başlayanlar için yüksek kalitede iş ortaya çıkarmaya yarayacak bir programdır. Açık ve anlaşılır yapısı sebebi ile en çok tercih edilen çizim programlarından olmuştur.


İç Mimar Çizimleri Fiyat Bilgisi

İhtiyacınız olan dekorasyon için anlaşacağınız iç mimarlık firmasıyla fiyat bilgisi de görüşmek durumundasınız. İşin sonunda sürpriz rakamlarla karşılaşmak yerine işin başında size sunulacak projenin kapsamında ayrıntılı bilgi edinerek yazılı bir sözleşme sonucu proje için bir teklif alırsınız. Aldığınız teklifler sonucu çalışma kapsamı en iyi olanlar arasında sizin için uygun fiyat aralığını tercih edersiniz. İç mimar çizimleri konusunda piyasada birbirine yakın rakamlar karşınıza çıkacaktır.

İç mimar çizimleri fiyat aralıkları şu şekildedir:

(50-100 m2 alan için)Basit proje çizimi 700-3000 TL

(50-100 m2 alan için)Profesyonel Proje Çizimi 7000-10000 TL

(100-150 m2 alan için)Basit proje çizimi 3000-5000 TL

(100-150 m2 alan için)Profesyonel proje çizimi 10000-15000 TL’dir.

Firmamızın FACEBOOK sayfada ücretsiz 3d modeller indirebilirsinizDikat: tadilat dekorasyon işleri yaptıran müşteri uyarı bildirisi

Anahtar teslim tadilat ve daire tadilatı işlemleri için müşterilerin genel olarak sorun yaşadıkları çok ciddi konular vardır. Özellikle bazı tadilat firmalarının yaptıkları anlaşmalarda ev sahipleri için büyük mağduriyetler yaşattığı aşikardır.

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık, son dönemlerde müşterilerden gelen şikayetleri değerlendirmeye alarak piyasada ortaya çıkan güven sorununu araştırdı. Tadilat ve dekorasyon firması olarak müşterilerimizin genel anlamda yaşadığı sorunları bir çerçevede toparladık ve aslında birçoğunda ortak sorunlar yaşandığını gördük.

İşte karşımıza çıkan en ciddi sorunlar silsilesi: Devam Oku

Keşif Yaptırmak İstiyorum

Uzmanımız en yakın zamanla sizinle irtibata geçecek. Ölçüm ve tadilat işleri fiyatlandırma. Sizin için uygun bir zaman ayarlayacaktır. Keşif için Lütfen düğmeye basın ve form doldurun. Teşekkürederiz!

İZMİRin her yerinde: Aliağa, Alsancak, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova,Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak tadilat, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla ve İzmir dişanda Kuşadasi v.s. anahtar teslim tadilat dekorasyon ve iç mimarlık hizmeti vermekteyiz.

Tadilat Dekorasyon ilgili yararlı yazılar:

banyo yenileme
Banyo Yenileme

Son günceleme 2019-12-20

lokanta dekorasyon
Lokanta Dekorasyon

Son günceleme 2019-12-19

Dekorasyon İnşaat
Dekorasyon İnşaat

Son günceleme 2019-09-10

ARA