rusça dil
Hoşgeldınız Ziyaretçi Giriş
tadilat

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık

Tasarım - Tadilat - Dekorasyon - Mobiya

2020-04-10

İzmirde dubleks ev tadilatı

Dubleks ev tadilatı konusunda profesyonel hizmet sunan Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık çalışmaları hakkında bilgi verdi. Dubleks evlerin ne şekilde tadilat işlemine tabi tutulması gerektiği, hangi konularda sıkıntı çekildiği konusunda birkaç noktaya değindi.

Dubleks evler; giriş kat ters dubleks, ara kat dubleks ya da çatı dubleks olarak sınıflandırılabilir. Tadilat konusunda en çok ihtiyaç duyulan grup çatı dubleksleri olarak bilinir. Bunun en önemli sebebi, en üst katta yağmur gibi sebeplerle çatıdan gelebilecek zararlar ile direkt etkileşimde olmasıdır. Çatı dublekslerde binanın dışı ile ara bir katman olmadığı için, dubleksin çatısı aynı zamanda binanın da çatısı konumundadır. Hal böyle olunca dubleksler için en tehlikeli kısım çatı ve teras girişidir. En çok karşılaştığımız tadilat çalışmaları da bu noktalar için gereklidir.

Dubleks evi için tadilat yaptırmak isteyen kişiler, terastan evin içine geçen kısımda yaşadıkları sıkıntıyı ya da daire tavanında ortaya çıkan kötü görüntüyü sonlandırmak isterler. Dubleks dairelerde yaşanan bu sorunlar ev sahipleri için neredeyse kabus niteliğindedir. Bu amaçla dubleks ev tadilatı konusunda olmazsa olmaz çalışmalar şu şekilde sıralanabilmektedir.

İzmirde Dubleks Ev Tadilatı Olmazsa Olmazları

Dubleks ev tadilatı için müşterinin şikayetlerinin yanında daha sonradan sorun yaşanmamak üzere temiz bir işçilik ortaya koymalıdır. Çünkü müşteri sadece gözü ile gördüğü alandaki sorunu bilir. İyi bir tadilat ustası mutlaka bu sorunu ortaya çıkaran ana hatları tespit ederek işe koyulmalıdır.

Dubleks dairelerde yer alan teras bölümü yağışlı havalarda korkulu rüya haline gelir. Bunun en önemli sebebi, terasa döşenmiş seramiklerin arasındaki derzlerden sızan suyun evin içerisine gelmesidir. Bu dairede aynı zamanda çok ciddi rutubet oluşumuna da sebep olacaktır. İlk etapta mutlaka bu soruna çözüm bulunmalıdır. Son dönemlerin en başarılı su izole çalışması epoksi boya ile yer kaplamasıdır. Özellikle havuzlarda kullanılan bu sistem günümüzde çatı ve teraslar için başarılı şekilde kullanılmaktadır. Suyu geçirmeyen yüzeye sahip bu boya uygulandığı alanda hızla kurur ve asla tek bir boşluk kalmaz. Yer ve duvar arasında boşluk kalmaması sebebi ile dairenizin su çekmesi ya da rutubet alması neredeyse imkansızdır.

Dubleks evlerin bir diğer korkulu rüyası çatılardır. Çatılar için yine izole malzemelerin kullanılması gereklidir. Hava koşullarından asla etkilenmeyecek ve suyun tavandan içerisi sızmasını engelleyecek sistemler ile tadilat çalışması tavan için sonlandırılır. Çatı ve teras kısmında suyun daireye girmesini engelleyecek çalışma bitiminde mutlaka su geçirmiş ve rutubet olmuş alanlara geçilir. Özellikle rutubetten şişen duvarlar kazındıktan sonra uygun malzeme ile pürüzsüz hale getirilir. Akabinde kötü görüntüyü gidermek adına mutlaka odalar boyanmalıdır.

Dubleks ev tadilatı İzmir denildiğinde mutlaka her iki kat için de banyo, tuvalet ve mutfaklar için komple tesisat yenilemesi gereklidir. Tesisatlar yenilendikten sonra evin yer yüzeylerinde meydana gelmiş hasar gerekli ölçüde düzeltilir. Bu sayede dubleks daireniz en güzel şekilde tadilat edilmiş ve yenilenmiş olacaktır.

Dubleks ev tadilatı projeleri
Dikat: tadilat dekorasyon işleri yaptıran müşteri uyarı bildirisi

Anahtar teslim tadilat ve daire tadilatı işlemleri için müşterilerin genel olarak sorun yaşadıkları çok ciddi konular vardır. Özellikle bazı tadilat firmalarının yaptıkları anlaşmalarda ev sahipleri için büyük mağduriyetler yaşattığı aşikardır.

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık, son dönemlerde müşterilerden gelen şikayetleri değerlendirmeye alarak piyasada ortaya çıkan güven sorununu araştırdı. Tadilat ve dekorasyon firması olarak müşterilerimizin genel anlamda yaşadığı sorunları bir çerçevede toparladık ve aslında birçoğunda ortak sorunlar yaşandığını gördük.

İşte karşımıza çıkan en ciddi sorunlar silsilesi: Devam Oku

Ücretsız Keşif

Uzmanımız en yakın zamanla sizinle irtibata geçecek. Ölçüm ve tadilat işleri fiyatlandırma. Sizin için uygun bir zaman ayarlayacaktır. Ücretsız Keşif için Lütfen düğmeye basın ve form doldurun. Teşekkürederiz!

İZMİRin her yerinde: Aliağa, Alsancak, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova,Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak tadilat, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla ve İzmir dişanda Kuşadasi v.s. anahtar teslim tadilat dekorasyon ve iç mimarlık hizmeti vermekteyiz.

Tadilat Dekorasyon ilgili yararlı yazılar:

veteriner iç mimar izmir
Veteriner İç Mimar İzmir

Son günceleme 2020-02-14

karşıyaka mutfak dekorasyon
Karşıyaka Mutfak Dekorasyon

Son günceleme 2020-01-02

komple ev tadilatı fiyatları
İzmirde komple ev tadilatı fiyatları

Son günceleme 2021-02-19

ARA