rusça dil
Hoşgeldınız Ziyaretçi Giriş
tadilat

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık

Tasarım - Tadilat - Dekorasyon - Mobiya

Tadilat Teklifi Örneği

2020-04-28
İzmir de Tadilat Teklifi

…. ÇİĞLİ/ İZMİR ADRESİNDE) BULUNAN DAİRENİN TADİLAT ONARIM ve DEKORASYON İŞİNE AİT YAPILACAKLAR LİSTESİ VE FİYAT TEKLİFİ

YAPILACAK İŞİN DETAYLARI

 1. Çalışmalara başlarken daire boş olarak teslim alınacaktır.
 2. Genel olarak çalışmalar mutfak yenileme, genel ve ebeveyn banyo yapımı, çocuk odası dizaynı, yatak odası elbise ve yüklük dolap, yatak odasına 2 adet komidin, yatak karyolası ve yatak başlığı, portmanto, iç kapılar, çelik kapı, laminant parke, komple gizli ışık asma tavan çalışması, balkona katlanır cam balkon çalışması, salonda çıtalama ve ayna çalışmaları, komple boya.
 3. Çalışmalara mevcutta bulunan genel banyo yanındaki kiler bölümü genel banyo ile birleştirilerek, yatak odası tarafından banyoya kapı açılıp genel banyo tarafında ebeveyn banyosu oluşturulacak.
 4. Mevcuttaki kiler bölümü genel banyo tarafına katılıp, mevcuttaki kapı girişleri örülerek iptal edilip yeniden kapı girişi verilecektir.
 5. Mevcuttaki mutfak dolapları, banyolardaki seramikler sökülecektir.
 6. Mutfak bölümüne karşılıklı olarak alt ve üst dolap ve tezgah yapılacaktır.
 7. Dairenin tamamına, balkon dahil asma tavan gizli ışık çalışması yapılacaktır.
 8. Salon oturma alanı ve yemek bölümü olarak iki ayrı bölüm düşünülüp çıtalama ve aynı çalışması yapılacaktır.
 9. Mutfak, balkon, koridor, banyoların duvar ve zeminlerine seramik çalışması yapılacaktır.
 10. Diğer odaların zeminlerine laminant parke uygulaması yapılacaktır.
 11. Dairenin iç kapıları ve çelik kapısı değiştirilecek, çocuk odası kapısı sürme kapı yapılacaktır.
 12. Çocuk odasına bir adet elbise dolabı, kitaplık, yatak karyolası yapılacaktır.
 13. Yatak odasına elbise ve yüklük dolabı, iki adet komidin, bir adet yatak karyolası, yatak başlığı yapılacaktır.
 14. Koridora bir adet portmanto yapılacaktır.
 15. Salon ve mutfak balkonu parafet kısmına alt kısım sabit üstler katlanır, balkon orta kısmına boydan katlanır cam balkon uygulaması yapılacaktır.
 16. Dairenin tamamının elektrik tesisat alt yapı ve üst montaj uygulaması yapılacaktır.
 17. Su ve kat kalorifer tesisat alt yapı ve üst montaj uygulamaları yapılacaktır.
 18. Doğal gaz tesisat revizyonu yapılacaktır.
 19. Banyolarda kırılan ve örülen duvarlara komple sıva, şap uygulamaları yapılacaktır.
 20. Dairede yapılan asma tavan çalışmalarına ve kırılan tüm tesisat yerlerine alçı uygulaması yapılacaktır.
 21. Banyolara Hilton lavoba, duşakabin, klipin tavan ve elektrik, su, kat kalorifer, alt yapı ve üst montaj çalışması yapılacaktır.
 22. Dairenin tamamı tavan ve duvar olmak üzere boyanacaktır.
 23. Çalışmalar esnasında çıkan tüm moloz ve pislikler nakliye dahil atılacaktır.
 24. Çalışmalar bittikten sonra ince temizlik yapılarak daire teslim edilecektir.

ÇALIŞMALRIN İŞLEYİŞ AŞAMASI

 1. Tadilat Teklifi anlaşılıp tüm detaylar görüşüldükten sonra sözleşme aşamasına geçilecektir.
 2. Sözleşme aşamasından sonra dairenin tamamı 3D olarak çizilip müşteriye sunulacak, varsa üzerinde müşterinin istediği gerekli değişiklikler yapılıp, son haline müşteriden onay alındıktan sonra imalat aşamasına geçilecektir.
 3. Çalışmaların işleyiş aşaması kırım, söküm, duvar altyapı ve üst montaj şeklinde olacak ve sözleşme aşamasında daha detaylı şekilde belirtilecektir.
 4. NOT / Tadilat sözleşme aşamasında işin başlama, teslim tarihleri, ilerleyişi, firmamızın ve müşterinin yükümlülükleri, ödeme pılanı gibi detaylar ayrıntılı bir şekilde belirtilecektir.

KULLANILACAK MALZEMELERİN MARKA VE ÖZELLİKLERİ

 1. Elektrik malzemesi alt yapı kablo, HES, ÖZNUR, SEVAL, ALTIN Led spot ve motorları MARLAYT, HOROZ VEYA NOANS. Anahtar ve piriz viko kare serisi ve sigortalar SİEMENS LEGRANT, ŞINAYDER veya VİKO olacaktır.
 2. Su tesisatı ve katkalorifer tesisatı alt yapı EGE YILDIZ veya FIRAT .
 3. Vitrifiye, mutfak evye, seramikler müşteriye aittir.
 4. Ahşap çalışmaları gövde birinci sınıf MDF lam, kapaklar akrilik veya mebran vakum olacaktır.
 5. Mutfak dolaplarda tüm menteşe ve çekmeceler firenli sistem samet marka olacaktır.
 6. Mutfakta aksesuar olarak iki adet kaşıklık, bir adet yağdanlık, dört adet kaşıklık çekmecesi iki adet tencere çekmecesi, iki adet yukarı kalkar kapak olacaktır.
 7. Mutfak tezgahı çimstone olacaktır.
 8. İç kapılar pvc kaplamalı veya melamin ahşap kapı takılacak odanın ve yerin durumuna dolu veya camlı olacak ve kiltleri kale olacaktır. Müşteri kapı kol ve kilidinde standartın dışında bir ürün isterse ürünü müşteri tedarik eder veya ücret farkı doğarsa ayrıyeten sözleşmeye belirtilir.
 9. Cam balkonlar damper camlı ,şeffaf, metal teker ve aksesuarlı olacaktır. Ayrıca parefet kısmı alt kısım sabit üstler katlanır olacaktır.
 10. Çelik kapı laminoks, monoblok kilit aksamlı içi tamamen dolu olacaktır.
 11. Boya FİLLİ , MARSHALL veya DYO marka silikonlu silinebilir olacaktır.
 12. Duvar işlerinde YTONG kullanılacaktır.
 13. Laminant ÇAMSAN veya VARİO marka 8ml ve 3ml kapron kullanılacaktır. Süpürgelikler geniş süpürgelik olacaktır.
 14. Salondaki ayna çalışması baklava desen parça ayna olacaktır.
 15. Duşa kabinler teknesiz, damper camlı ve metal aksesuarlı olacaktır.
 16. Kat kalorifer tesisat üst montajı mevcutta bulunan petekler kullanılacaktır.

YAPILACAK İŞLERİN FİYATI

 1. Bu tadilat teklif te verilen rakamlar genel fiyat teklifidir ve yukarıda belirtilen kalemlerin tamamı projede ki metrajlarına göre birim fiyatı üzerinden hesaplanarak elde edilmiştir ve tamamının malzeme ve uygulamalı işçilik fiyatıdır.
 2. Kırım, yıkım, moloz, nakliye, vinç, duvar örme, sıva, şap, tamiratlar, elektrik tesisat alt yapı ve üst montaj, su tesisat alt yapı ve üst montaj, kat kalorifer tesisat alt yapı ve üst montaj, doğalgaz tesisat revizyonu: 21.450 TL
 3. Komple bütün odalara asma tavan gizli ışık çalışması ve alçıları, salonda çıtalama ve ayna çalışması, çocuk odasına alçı uygulaması ve komple alçı tamiratları, banyolara klipin tavan uygulamarı, balkonda katlanır cam balkon çalışmaları, duşa kabinler ve komple boya çalışması: 34.100 TL
 4. Seramik uygulamaları, mutfak tezgahları laminant parke, çelik kapı, iç kapılar: 25.900 TL
 5. Mutfak dolapları, portmanto, çocuk odasına bir adet elbise dolabı, bir adet kitaplık, bir adet yatak karyolası, yatak odasındaki elbise ve yüklük dolabı, 2 adet komidin, bir adet karyola ve yatak başlığı, banyolara 2 adet Hilton lavoba çalışması: 46.850 TL

GENEL TOPLAM: 128.300 TL Genel toplamdan %8.5 (10.900 TL) iskonto yapılarak toplam tutar

Yukarıda belirtilen kalemlerin tamamının toplam rakamı 117.400 TL dir.

NOT / Fiyatlar k.d.v. hariçtir. Müşteri bunların haricinde ekstra isterse fiyatlara eklenecektir.

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık
Ömer Ölmez


tadilat tklifi

Tadilat Teklifi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tadilat teklifi evinizi yenilemek isteyenler için oldukça önemli bir hesap kalemidir. Evini yenilemek ve modern bir görünüme sahip olmak isteyenler için mutlaka bir masraf listesi çıkacaktır. Önemli olan sizin için en kaliteli işi bütçenize uygun şekilde yapacak dekorasyon firması ile çalışabilmektir.

İç mimarlık ve dekorasyon firmaları yapacakları iş konusunda müşteriye ayrıntılı şekilde bilgi vermek durumundadır. Tadilat çalışması için anlaşma yapacağınız firmada profesyonel bir çalışma geçmişi aramanız önemlidir. İşin başarılı şekilde zamanında teslimi için bu oldukça önemli bir husustur. Ancak bu tecrübe elbette fiyat teklifi içerisinde fark olarak yansıyacaktır. Diğer firmalara oranla yaptığı kaliteli çalışmanın hakkını talep edecek firmaları sektörde yeni olan firmaların teklifleri ile karıştırmamak da fayda vardır. Mutlaka verilen fiyat teklifini ayrıntılı şekilde incelemeniz gereklidir. tadilat teklifi örneği aldığınız her firmanın kullanacağı malzemeden, malzemenin markasına, referans çalışmaları da dahil iyice incelemek ve verilen fiyatı doğru okumak gereklidir.

Tadilat Teklifi Kaç Gün Sürer

Tadilat yapmaya karar verdiniz ancak bütçenizi de kontrol etmeniz gerekli. Yapmanız gereken önemli çalışmalardan birisi çeşitli iç mimarlık firmalarından fiyat teklifi almaktır. Peki fiyat teklifini aldıktan sonra ne yapmak gereklidir? ilk yapmanız gereken tadilat teklifi örneği olan firmaların sunduğu seçenekleri karşılaştırmaktır. Yani firmalar size fiyat verir ancak iş kalemleri aynı mıdır buna bakmak gereklidir. Eğer yapılacak işleri aynı kalemlerde belirtmişlerse mutlaka fiyat kıyası isabetli olacaktır. Tadilat teklifi kaç gün sürer sorusunun cevabı sözleşmede yerini alsa da siz yine de firmadan sözlü bilgi almayı da ihmal etmeyiniz. Her firma verilen teklif süresini belirli bir günle sınırlı tutar. Bu durum hem müşterinin karar vermesini hızlandırır, hem de o günün şartlarına göre verilen teklifin teklifin isabetli olmasını sağlar. Doların her gün yükseldiği son dönemlerde bir malzeme için verilen fiyatı ikinci gün verilemez olduğu günler olmaktadır. Fiyat belirtilen iş için ön görülen süre ne ise o süre boyunca zarar etmeyecek şekilde sunum yapılır. Kişi teklifi aldıktan ay sonra gittiğinde aldığı fiyat katlanmış olabilir. Bu sebeple her dekorasyon ve tadilat şirketi sözleşme sonunda tarih aralığı belirtilir. Bu belirtilen sürede sunulan teklifi kabul edenler için hızlı şekilde çalışmaya geçileceği belirtilir. Ancak süresini geçen tekliflerde malzeme ve işçilik fiyatları mutlaka değişmiş ve hatta ciddi fiyat farkına da uğramış olabilecektir.

Siz de Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık ile şeffaf tadilat teklifi görüşmesi yapabilir, kendiniz için en başarılı seçimi yapmak üzere bizimle irtibata geçebilirsiniz.Dikat: tadilat dekorasyon işleri yaptıran müşteri uyarı bildirisi

Anahtar teslim tadilat ve daire tadilatı işlemleri için müşterilerin genel olarak sorun yaşadıkları çok ciddi konular vardır. Özellikle bazı tadilat firmalarının yaptıkları anlaşmalarda ev sahipleri için büyük mağduriyetler yaşattığı aşikardır.

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık, son dönemlerde müşterilerden gelen şikayetleri değerlendirmeye alarak piyasada ortaya çıkan güven sorununu araştırdı. Tadilat ve dekorasyon firması olarak müşterilerimizin genel anlamda yaşadığı sorunları bir çerçevede toparladık ve aslında birçoğunda ortak sorunlar yaşandığını gördük.

İşte karşımıza çıkan en ciddi sorunlar silsilesi: Devam Oku

Keşif Yaptırmak İstiyorum

Uzmanımız en yakın zamanla sizinle irtibata geçecek. Ölçüm ve tadilat işleri fiyatlandırma. Sizin için uygun bir zaman ayarlayacaktır. Keşif için Lütfen düğmeye basın ve form doldurun. Teşekkürederiz!

İZMİRin her yerinde: Aliağa, Alsancak, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova,Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak tadilat, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla ve İzmir dişanda Kuşadasi v.s. anahtar teslim tadilat dekorasyon ve iç mimarlık hizmeti vermekteyiz.

Tadilat Dekorasyon ilgili yararlı yazılar:

ARA