rusça dil
Hoşgeldınız Ziyaretçi Giriş
tadilat

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık

Tasarım - Tadilat - Dekorasyon - Mobiya

Tadilat Sözleşmesi Örneği

2022-06-16
Tadilat Sözleşmesi Örneği Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık

…. ADRESİNDE BULUNAN DAİRENİN TADİLAT ONARIM ve DEKORASYON İŞİNE AİT YAPILACAKLAR LİSTESİ VE SÖZLEŞMESİ

MADDE 1-SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

1.1 Bu sözleşme, bir tarafta …. (bundan sonra Mal sahibi [ iş veren] olarak anılacaklardır) ile diğer tarafta Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık (ÖMER ÖLMEZ) (bundan sonra Firma olarak anılacaktır) arasında aşağıda yazılı şartlar dahilinde akdedilmiştir.

MADDE 2-TARAFLARA İLİŞKİN BİLGİLER

2.1. MALSAHİBİNİN:

 • a) Adı:
 • b) Adresi:
 • c) Telefon numarası:
 • d) Kimlik No:

2.2. FİRMANIN:

 • a) Adı ve soyadı/Ticaret unvanı: Ömer ÖLMEZ ( Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık)
 • TC: 26029515998
 • b)Vergi Dairesi: HASAN TAHSİN
 • Vergi No. : 6540354201
 • c) web sitesi: www.olmezdekorasyon.com.tr
 • e-posta: info@olmezdekorasyon.com.tr
 • d) Firmanın adresi: Ofis: İzmir, Karşıyaka, Tuna Mahallesi. Cemal Gürsel caddesi.(Yalı CD.)No 116/A.
 • Atölye: Yıldırım Beyazıt Mah. 5140 Sok. NO: 6/A Bornova/ İZMİR
 • e) Telefon numarası: 0232 368 10 84
 • 0537 288 10 84
 • f) Banka bilgileri: Yapıkredi IBAN: TR50 0006 7010 0000 0064 5389 24
 • Garanti Bankası IBAN: TR90 0006 2000 3200 0006 6327 86

2.3. Her iki taraf 2.1 ve 2.2. maddelerinde belirtilen adreslerini tebligat adresleri olarak kabul etmişlerdir. Adres değişiklikleri usulüne uygun şekilde karşı tarafa tebliğ edilmedikçe en son bildirilen adrese yapılacak tebliğ ilgili tarafa yapılmış sayılır

2.4.Taraflar, yazılı tebligatı daha sonra süresi içinde yapmak kaydıyla, kurye, faks veya elektronik posta gibi diğer yollarla da bildirim yapabilirler.

MADDE 3- İŞİN KONUSU VE KAPSAMI

… BORNOVA/ İZMİR / DE BULUNAN MESKENE TADİLAT ONARIM ve DEKORASYON işverenin, firmaya göstereceği yerlerde iş bu liste ve sözleşmede belirtilen şartlar çerçevesinde alımı yapılacak malları, bunların uygulanmasını ve teslim edilmesini kapsamaktadır. Sözleşmede belirtilen işlerin tamamı malzemeli işçilik fiyatıdır

MADDE 4- YAPILACAK İŞİN DETAYLARI

 1. Mutfak bölümünde bulunan mutfak dolaplarının komple sökülmesi, mutfağın balkona çıkış kapısının sağ ve sol duvarlarının kolona kadar olan bölümlerinin kırılarak, balkonun mutfağa dahil edilmesi.
 2. Mutfakta bulunan tezgah arası seramiklerinin, mutfak tezgahının ve balkonda mevcuttaki cam balkonun sökülerek ısı camlı (comfort), orta kısmı raylı ve sağ sol kısımları sabit olacak şekilde PVC doğrama yapılması.
 3. Müşterinin tercihine göre zemin seramiklerinin söküm yapılmadan üzerine granit uygulanması.
 4. Koridor da bulunan portmanto sökülerek yapılacak olan mutfak dolabı ile uyumlu COUNTRY seri portmanto yapılması.
 5. Dairenin iç kapılarının kanatlarının sökülerek atölyede , kasalarının üzerinde boyanması.
 6. Dairenin çelik kapısının sökülerek yenilenmesi.
 7. Yapılacak olan projeye göre mutfak ta bulunan, su tesisatı, katkalorifer tesisatı, elektirik tesisatı ve doğalgaz tesisatının alt yapı değişiklikleri yapılarak, alt yapısının ve üst montajlarının yapılması.
 8. Mutfağın sağ duvarında bulunan kısım komple boy dolap , buzdolabının da içine gireceği (boy dolap mevcutta bulunan buzdolabının ölçülerine göre yapılacaktır) , içinde bir adet boy kilerin olacağı şekilde avangart COUNTRY tarzı dolap yapılması
 9. Mevcutta bulunan mutfak dolabının yerine kapının sol tarafından başlayarak L şeklinde alt ve üst counry mutfak dolabı yapılması ve balkona çıkış kapısının soltarafta ki kaldırılan duvarın yerine yarım ada şeklinde sökülen kapıya kadar olan kısmının önden ve arkadan kullanılacak şekilde tezgah ve dolap yapılması.
 10. Yapılan adaya ocak kullanımına uygun şekilde dizayn edilmesi .
 11. Yapılan L şeklindeki mutfak dolabına ve adaya çimstone tezgah ve buçuklu , damlalıklı granit ankastre evye yapılması.
 12. Mutfak , koridor ve balkonda çıkan alçı kartonpiyer tamirat ve düzeltmelerinin yapılarak boyanması.
 13. Bu çalışmalar yapılırken özellikle kırım ve söküm aşamalarında odaların korumaya alınması.
 14. Tadilata başlandığında kırım, söküm işlemi yapılırken müşterinin istemiş olduğu mutfağın dizaynına göre önce basit çizim yapılarak müşteriye seçenekler sunup, onayı alındıktan sonra bitmiş halini 3d olarak çizip müşteriden tekrar onay alındıktan sonra mobilya imalatına başlanacktır
 15. Çıkan moloz ve pisliklerin vinçli asansörle indirilerek nakliye dahil atılması.

NOT / Sözleşmenin haricinde çıkan işler müşteriye fiyat bilgisi verilerek ve karşılıklı mutabakata varılıp fiyat ve ayrıntıları ile birlikte sözleşmenin arkasına ek1 olarak eklenecektir ve ödemesi sözleşme tutarına dahil edilmeyecektir.

MADDE 5:KULLANILACAK MALZEMELERİN MARKA VE ÖZELLİKLERİ

 1. Elektrik malzemesi, kablo HES, ÖZNUR veya SEVAL üst montaj VİKO KARE serisi. Led, spot ve motorları :MARLAYT, HOROZ, NOANS
 2. Su tesisatı alt yapı EGE YILDIZ veya FIRAT. Üst montaj İTİMAT, ADELL serilerinden biri olacaktır. Üst limit 650 tl dir.
 3. Seramik malzemeleri SERAMİKSAN birinci sınıf.Granit olacaktır. ( Mutfak koridor zemin 60*60 calacata marmi juli . tezgah arası 60*120 calacata marmi. Balkon 50*50 silver calacata .) Yapıştırıcı KALEKİM veya SERAMİKSAN GRANİT YAPIŞTIRICI, DERZ WEBER. Zemin malzeme üst limit 90 m de tl. Tezgah arasında 100 tl dir.
 4. Ahşap işleri [ mutfak dolabı, portmanto] gövde birinci sınıf mdf lam kapaklar country tarzı mebran olacaktır.
 5. Dolaplarda 3 adet tencere çekmecesi ve 4 adet kaşıklık çekmecesi kullanılacaktır. Bu çekmeceler metal yanak olacaktır.
 6. Bir adet tezgah altı çekmeli 20 cm şişe kilerlik, bir adet köşe kiler sepeti, kaşıklıklar, çöp sepeti ve boy dolap içinde bir adet çekmeceli raylı kiler sepeti kullanılacaktır
 7. Çekmece rayları ve menteşelerde BULUM marka firenli sistem standart seri kullanılacaktır
 8. Mutfak tezgahı çimstone çiftkalınlıklı 955 kodlu barents seri tezgah olacaktır.
 9. Çekmeceler metal yanak firenli sistem olacaktır.
 10. Evye buçuklu ve damlalıklı TEKA CARE 60 100*50cm olacaktır. Üst limit 1900 tl dir.
 11. Çelik kapı lüks seri ahşap kaplamalı ve aliminyum kanatlı olacaktır
 12. Koridor ve mutfak süpürgelikleri 10 veya 12 cm ahşap süpürgelik olacaktır.
 13. Balkon doğramaları REHAU marka PVC, 4+12+4 ML COMFORT ısı camlı pvc doğrama.
 14. Boya filli boya silkonlu silinebilir, alpina max veya exenmat kullanılacak

NOT ( Mutfakta, dolaplarda, portmanto, elektrik üst montaj, su tesisatı üstmontaj müşteri standartın dışında özel bir ürün isterse aradaki fiyat farkı müşteriden tehsil edilecektir veya ürün müşteri tarafından tedarik edilecektir.)

MADDE 6-SÖZLEŞMENİN TÜRÜ BEDELİ VE ÖDEME ŞEKLİ

Bu sözleşme genel fiyat sözleşme olup, Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık tarafından hazırlanmış cetvelde yer alan her bir iş kaleminin miktarı ile bu iş kalemleri için yine firma tarafından teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan tutarların toplamı olan … ₺ (… ₺ ) bedel üzerinden akdedilmiştir

6-1. Ödeme hakediş usulune göre ayarlanacaktır

6-2. Sözleşme esnasında , sözleşme imzalandığında( … ₺ ) sözleşme bedeli ve avans olarak alınacaktır.

6-3.Kırım ve moloz işleri bitip, elektrik altyapı, tesisat allt yapı, katkalorifer alt yapıları yapılıp, zemin seramiklerinin döşenip, çıkan tamiaratların yapılıp, dolapların imalatına başlanıp, iç kapıların boyanarak monte edildikten sonra (… ₺) alınacaktır.

6-4.Mutfak dolaplarının ve portmantonun kapaklar dahil takılıp, mutfak tezgahı ve evyesi takılıp, tesisat üst montajları bittikten sonra ( … ₺) alınacaktır.

6-5.Kalan ödeme iş tesliminde veya teslim edildikten sonra bir hafta içinde alınacaktır.. Bu Sözleşme ile temin edilecek mal / mallar, sözleşme de yer alan düzenlemelere uygun teslim edilecektir.

MADDE 7-İŞE BAŞLAMA VE TESLİM SÜRESİ

-Başlama Tarihi: ……./……/ 2021

Teslim Tarihi: ……../…….../ 2021

-İşin teslim süresi işe başlama tarihinden itibaren en fazla……….. iş günüdür

- İşveren kaynaklı gecikmeler bu süreye ilave edilecektir.

MADDE 8-CEZAİ HÜKÜMLER

Sözleşmede herhangi aykırı durum söz konusu oldugunda İZMİR mahkemeleri yetkilidir. Belirtilen sürede teslim edilmediği takdirde aylık kira bedelinin gün başına hesaplanması yoluyla cezai tutar mal sahibine Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık tarafından ödenecektir. Aylık kira bedeli 3.000 ₺ ( ÜÇ BİN ₺ ) olarak belirlenmiştir

MADDE 9-SÖZLEŞMENİN MADDELERİ VE NÜSHA SAYISI

Bu sözleşme 9 madde 4.sayfa ve ikişer nüsha olarak,malsahibi ve firma sahibi tarafından imzalanmak üzere 21.02.2021 tarihinde düzenlenmiştir.

FİRMA: Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık
AD SOYAD: ÖMER ÖLMEZ
İMZA:

İŞ VEREN :AD SOYAD:
İMZA:


Tadilat sözleşmesi kelime anlamı olarak evde, iş yerlerinde veya herhangi bir mekanda yapılması planlanan tadilatların tüm detayları belirtilmek suretiyle yüklenici firma ile müşteri arasında imzalanması gereken maddeler ve ekler bütünüdür. Tadilat sözleşmesi belgesinde işin yapılmasını isteyen ile yüklenici firmanın birlikte anlaşarak belirlediği şartların olması gerekir.

İşi yapacak olan firmanın yapması gereken işler tadilat sözleşmesinde açıkça maddeler halinde yazılmalıdır. Yüklenici firmanın yaptığı işlerin karşılığında işin yapılmasını isteyen kişi de ortaya konan hizmete istinaden ödeyeceği bedeli net bir şekilde ifade etmelidir. Kabaca bu şekilde anlattığımız tadilat sözleşmesi evrakında olması gereken detaylara değinelim;

1. Yüklenici Firmanın Yapacağı Işler

Evde, iş yerinde veya herhangi bir mekanda müşteri tarafından o alanda yapılması planlanan işler yükleniciye detaylı bir şekilde anlatılır. Örneğin; yıkım işleri, sıva işleri, elektrik tesisatı, su tesisatı, kombi tesisatı, fayans- laminant parke döşeme işleri alçı-boya işleri, dış cephe mantolama veya mermer işleri yüklenici firmanın yapacağı işler arasında sayılabilir. Tüm bu maddeler tadilat sözleşmesi evrakında açık ve sade bir dille belirtilmelidir.

2. Müşterinin Ödemesi Gereken Tutar ve Ödeme Planı

Rutin bir tadilat sözleşmesi örneği içinde mutlaka yüklenici firmanın yapması gereken işlerin yanında bu hizmete karşılık müşterinin de ödeyeceği tutar açık bir şekilde ifade edilmelidir. Örneğin; planlanan işe başlamadan, işin ortasında veya yapılması gereken işler tamamlandığında belirli periyotlarla müşteri, yüklenici firmaya hizmetleri karşılığında belirli bir ücret ödemelidir.

Ödeme planı tamamen müşteri ile yüklenici firma arasında iki tarafın da zarar görmeyeceği şekilde olmalıdır. Müşterinin ve işi yapan firmanın uyması gereken kurallar belirtilmelidir. Ayrıca tadilat sözleşmesi belgesinde zamanında ödeme olmaması halinde müşteri üzerine yapılacak yaptırımlar da ek olarak kaydedilmelidir.

3. Müşteri Tarafından Firmanın Yaptığı İşlerin Kontrolü

Tadilat esnasında işveren konumunda bulunan müşteri süregelen işlerin herhangi bir aşamasında kontrollü sağlayabilir. Müşteri tadilat sözleşmesi belgesinde belirtilmeyen bir işlemin yapıldığını veya bir şeylerin ters gittiğini düşünürse olaya müdahale hakkına sahiptir. Tadilat için yapılan işlerin veya kullanılan malzemelerin değiştirilmesini tabii olarak isteyebilir.

4. Müşteri Ve Yüklenici Firma Tarafından Yetkili Kişilerin Tayini

Müşteri ve işi yapan firma tarafından ortaya konan işler ve görevler şahsen yerine getirilemeyecek durumda ise buna istinaden taraflar kendi yerlerine bakacak ve karşılıklı görevleri kontrol edecek kişileri tayin etmekle yükümlüdür. Tadilat sözleşmesi evrakında yetkili kişilerin belirtilmesi gerekir.

5. Tamamıyla Yüklenici Firma Tarafından Bitirilen İşlere Ek Olarak Müşteri Tarafından Yapılması İstenen İşlerin Belirtilmesi

Tadilat sözleşmesi belgesinde yer alan tüm işler Yüklenici firma tarafından tamamen bitirildiğinde, müşteri konumunda bulunan işveren yapılan işlere ek olarak işi yapan firmadan bir takım ek tadilat isteyebilir. Böyle bir durumda her iki taraf da anlaştığı taktirde ek tadilat işlemlerine tüm işler bittikten sonra başlanabilir.

6. Yüklenici Firmanın Sorumlulukları

Yapılan tüm tadilat işlemlerinden sonra yüklenici firma yaptığı işlere istinaden belli bir süre garanti verebilir. Kullanılan malzemeden ve yapılan işten kaynaklanan hatalar veya kusurlar bu garanti kapsamına girmelidir. Tadilat esnasında çalışan işçilerin güvenlikleri ve sağlık sözleşmeleri de tadilat sözleşmesi ekinde mutlaka belirtilmelidir.

7. İşveren Konumunda Bulunan Müşterinin Sorumlulukları

Yüklenici firmanın çeşitli görevleri olduğu gibi müşterinin de birtakım sorumlulukları vardır Örneğin işin yapılması esnasında sağlanması gereken teçhizatlar veya tadilat alanında olması gereken malzemeler, kısaca müşteri tarafından temin edilmesi gereken her şey tadilat sözleşmesi belgesinde net bir dille ifade edilmelidir.

8. Ekler

Yapılan tadilat esnasında veya tüm işlemler bittikten sonra taraflar arasında çıkan herhangi bir anlaşmazlık söz konusu olduğunda yapılması gerekenler de tadilat sözleşmesinde mutlaka yer almalıdır.Dikat: tadilat dekorasyon işleri yaptıran müşteri uyarı bildirisi

Anahtar teslim tadilat ve daire tadilatı işlemleri için müşterilerin genel olarak sorun yaşadıkları çok ciddi konular vardır. Özellikle bazı tadilat firmalarının yaptıkları anlaşmalarda ev sahipleri için büyük mağduriyetler yaşattığı aşikardır.

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık, son dönemlerde müşterilerden gelen şikayetleri değerlendirmeye alarak piyasada ortaya çıkan güven sorununu araştırdı. Tadilat ve dekorasyon firması olarak müşterilerimizin genel anlamda yaşadığı sorunları bir çerçevede toparladık ve aslında birçoğunda ortak sorunlar yaşandığını gördük.

İşte karşımıza çıkan en ciddi sorunlar silsilesi: Devam Oku

Keşif Yaptırmak İstiyorum

Uzmanımız en yakın zamanla sizinle irtibata geçecek. Ölçüm ve tadilat işleri fiyatlandırma. Sizin için uygun bir zaman ayarlayacaktır. Keşif için Lütfen düğmeye basın ve form doldurun. Teşekkürederiz!

İZMİRin her yerinde: Aliağa, Alsancak, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova,Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak tadilat, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla ve İzmir dişanda Kuşadasi v.s. anahtar teslim tadilat dekorasyon ve iç mimarlık hizmeti vermekteyiz.

Tadilat Dekorasyon ilgili yararlı yazılar:

özel mobilya imalatı izmir
Özel Mobilya İmalatı İzmir

Son günceleme 2020-01-27

Komple ev tadilatı ne kadar 2021
Komple Ev Tadilatı Ne Kadar 2022

Son günceleme 2022-03-31

izmir hazır mutfak fiyatları
İzmir Hazır Mutfak Fiyatları

Son günceleme 2020-08-07

ARA