rusça dil
Hoşgeldınız Ziyaretçi Giriş
tadilat

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık

Tasarım - Tadilat - Dekorasyon - Mobiya

2020-07-14

İç Mimari Proje Nasıl Hazırlanır? Aşamaları Nelerdir?

iç mimari proje nasıl hazırlanır

İç mimari proje nasıl hazırlanır sorusunu merak edenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. İç mimari projesi, bir ev için baştan sonra programlı bir yenilemenin programlanması ve uygulanmasıdır.

İç mimarlar, bir evi yenileme işi aldıklarında öncelikli olarak o ev için gerekli olan çalışmaları projelendirirler. Hal böyle olunca evin tamamında yenilenecek deforme olan alanlar, büyütülecek ya da küçültülecek alanların belirlenerek kağıda aktarılması gereklidir.

İç Mimari Proje Nasıl Hazırlanır

Mimari projeler için izlenmesi gereken birkaç önemli adım vardır. Evinizde yapacağınız yenilikler için hangi firma ile anlaşacağınıza iyi şekilde karar vermeniz gereklidir. Tecrübeli ve modern gelişmelere açık mimarlar eşliğinde çalışmak her zaman sizin için bir artı olacaktır. Ancak başarılı bir iç mimar işine başlamadan önce mutlaka bazı hazırlık aşamalarını tamamlamalıdır. İşte bu iç mimari proje hazırlık aşamaları şu şekilde sıralanabilmektedir:

Her işin karşılığında bir tutar belirlemek için öncelikle ne yapılacağına karar verilmelidir. İyi bir iç mimar fiyat konusunu konuşmadan önce mutlaka yeterli keşif çalışması yapmalı ve bu doğrultuda müşterisine bilgi vermelidir. İşlem yapılacak alanın genişliği, yapılacak yenilemelerin düzeyi, alanın ne çeşit bir çalışmaya ihtiyaç duyduğu en başta belirlenmelidir.

Yapılacak çalışmanın ana hatları belirlendikten sonra mutlaka işlem sırası müşteriye belirtilmelidir. bununla beraber bu tadilat ve dekorasyon işlemi için bir süre biçilmelidir. Bu sürede hangi işlemler yapılacağı en başta kararlaştırılmalıdır.

Tadilat ve dekorasyonda yapılacak işlemler belirtildikten sonra mutlaka hangi malzemenin kullanılacağı proje başında kararlaştırılmalıdır. Unutulmamalıdır ki, projenin fiyatlandırılmasında direkt etkili olan ayrıntılardan birisi malzeme çeşidi ve kalitesidir. Malzemenin kalitesi arttıkça maliyeti de artacaktır. Bu sebeple mutlaka müşteri ile malzemenin çeşidi markası ve fiyatı konusunda mütabık olmak gereklidir.

Malzeme tamam, proje tamam, süre belirlendi ve işe geçme zamanı. Ancak oldukça önemli bir konuda eksik hareket edildi. O da iç mimari proje öncesinde taraflar arasında sözlenme imzalanmasıdır. Her ne kadar kişiler güvene dayalı işlem yapmayı tercih etseler de çoğu zaman çeşitli anlaşmazlıklar sebebi ile sorunlar çıkmaktadır. Taraflar ya fiyat konusunda ya da yapılan işin hatasız olması konusunda fikir ayrılığına düşmektedirler. Bu tarz durumlarda tarafların en başta konuştuğu ve anlaştığı kurallara uygun hareket etmek ve sorun çıkmasını engellemek için sözleşme yapmak şarttır. Bu sebeple profesyonel iç mimarlık firmaları kesinlikle aldıkları projelerde ayrıntılı sözleşme imzalatmaktadırlar.

İç mimari proje nasıl hazırlanır sorunun cevabını en net verecek firmalardan birisi olan Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık siz değerli müşterilerine kaliteli hizmet sunmaya devam etmektedir.Dikat: tadilat dekorasyon işleri yaptıran müşteri uyarı bildirisi

Anahtar teslim tadilat ve daire tadilatı işlemleri için müşterilerin genel olarak sorun yaşadıkları çok ciddi konular vardır. Özellikle bazı tadilat firmalarının yaptıkları anlaşmalarda ev sahipleri için büyük mağduriyetler yaşattığı aşikardır.

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık, son dönemlerde müşterilerden gelen şikayetleri değerlendirmeye alarak piyasada ortaya çıkan güven sorununu araştırdı. Tadilat ve dekorasyon firması olarak müşterilerimizin genel anlamda yaşadığı sorunları bir çerçevede toparladık ve aslında birçoğunda ortak sorunlar yaşandığını gördük.

İşte karşımıza çıkan en ciddi sorunlar silsilesi: Devam Oku

Keşif Yaptırmak İstiyorum

Uzmanımız en yakın zamanla sizinle irtibata geçecek. Ölçüm ve tadilat işleri fiyatlandırma. Sizin için uygun bir zaman ayarlayacaktır. Keşif için Lütfen düğmeye basın ve form doldurun. Teşekkürederiz!

İZMİRin her yerinde: Aliağa, Alsancak, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova,Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak tadilat, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla ve İzmir dişanda Kuşadasi v.s. anahtar teslim tadilat dekorasyon ve iç mimarlık hizmeti vermekteyiz.

Tadilat Dekorasyon ilgili yararlı yazılar:

komple ev tadilatı sıralaması
Komple Ev Tadilatı Sıralaması

Son günceleme 2022-06-13

karşıyaka boya tadilat dekorasyon
Karşıyaka boya tadilat dekorasyon

Son günceleme 2020-01-30

iç mimar çizimleri
İç Mimar Çizimleri

Son günceleme 2019-11-25

ARA