rusça dil
Hoşgeldınız Ziyaretçi Giriş
tadilat

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık

Tasarım - Tadilat - Dekorasyon - Mobiya

2020-11-10

İç Mimarlık Nedir? İç Mimarlar Ne İş Yapar?

iç mimar nedir

İç mimarlık nedir sorusu her insanın aklına gelmiştir. Meslek arayışında olan gençlerin, evini veya iş yerini dizayn etmek isteyen kişilerin, mesleklerle ilgili araştırma yapanların karşılaştığı bir terimdir. İnsanlara yaşanabilir, isteklerine göre dekor ve dizayn ile yaşam alanı oluşturan meslek dalına iç mimarlık denir. Bu mesleği yapan kişiler ise İç Mimar olarak adlandırılır. İç mimarlık kimi insan tarafından basit bir meslek olarak algılansa da birçok inceliği ve detayı olan bir alandır. Malzeme, renk, doku, tasarım gibi konularda uzmanlaşmak üzere eğitim alan iç mimarlar oluşturdukları planı müşteri zevki ile birleştirerek bir tasarım meydana getirir. İç mimarlık mesleğini araştıranlar birçok soru işaretleri ile karşılaşabilir. Bunlardan çoğu bazı mesleklerde efsane olmuş sorulardır. İç mimarların imza yetkisi var mı? İç mimarlar hangi alanlarda çalışır? Bir evin ya da mekânın yaşanılabilir olmasında iç mimarların katkısı nedir?

İç Mimarlık Nedir ve İç Mimarlık Hakkında Merak Edilen Detaylar

İç mimarlık nedir diye araştıranların belli başlı soru işaretleri ile araştırma yaptıkları bilinmektedir. Bunlardan biri iç mimarların çalışma alanlarıdır. İç mimarlar yaşam alanı olabilecek her yerde çalışma olanağına sahiptir. Mimarlıktan ayrılan yönü ise mimarlar yapı tasarlarken iç mimarlar yapının iç dekoru ile ilgilenmektedir. Mimarlar İnşaat Mühendisleri eşiğinde bir yapının oluşmasında imza yetkili olarak görev alırken İç Mimarlar imza yetkisi olmadan veya imzası gerekmeden bir yapının tasarım, dizaynını yapabilir. Ev dekoru ve tadilatında büyük öneme sahip olan iç mimarlar alanların verimli kullanılması, estetik ve teknik konularla ilgilenir.

İç Mekan Tasarımında

      -Renk, ışık, biçim, aydınlatma gibi görsel faktörler
      -Yüzey, şekil, doku, alan yönetimi gibi dokunsal faktörler
      -Ses, gürültü, yankı gibi işitsel faktörler

Unsurları iç mekan tasarımında büyük öneme sahiptir.

İç Mimarlar Ne Yapar? İç Mimar Nasıl Seçilmelidir?

İç mimarlar kişilerin yaşam alanlarını düzenleyip hem teknik hem de estetik açıdan daha kullanılır hale getirirler. Sağlıklı, konforlu, modern ve işlevsel yaşam alanına sahip olmak isteyenlerin başvurmaları gereken meslek dalıdır. İç mimarlık ve ev dizaynında en önemli unsur iç mimarın yaratıcılığı ve teknik konulara hakim olmasıdır. Bu açıdan evlerinizin veya iş yerlerinizin iç dekorunu yaparken bu detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık olarak uzman iç mimarlarımız, profesyonel ekibimiz ile ihtiyacınız olan her tasarımı en güvenilir teknik bilgiler ışığında gerçekleştiriyoruz. İç mimarlık nedir, hangi iç mimarlık firması ile çalışılmalıdır gibi sorularınız ile ilgili web sitemizi detaylı inceleyerek çalışmalarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.Dikat: tadilat dekorasyon işleri yaptıran müşteri uyarı bildirisi

Anahtar teslim tadilat ve daire tadilatı işlemleri için müşterilerin genel olarak sorun yaşadıkları çok ciddi konular vardır. Özellikle bazı tadilat firmalarının yaptıkları anlaşmalarda ev sahipleri için büyük mağduriyetler yaşattığı aşikardır.

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık, son dönemlerde müşterilerden gelen şikayetleri değerlendirmeye alarak piyasada ortaya çıkan güven sorununu araştırdı. Tadilat ve dekorasyon firması olarak müşterilerimizin genel anlamda yaşadığı sorunları bir çerçevede toparladık ve aslında birçoğunda ortak sorunlar yaşandığını gördük.

İşte karşımıza çıkan en ciddi sorunlar silsilesi: Devam Oku

Keşif Yaptırmak İstiyorum

Uzmanımız en yakın zamanla sizinle irtibata geçecek. Ölçüm ve tadilat işleri fiyatlandırma. Sizin için uygun bir zaman ayarlayacaktır. Keşif için Lütfen düğmeye basın ve form doldurun. Teşekkürederiz!

İZMİRin her yerinde: Aliağa, Alsancak, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova,Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak tadilat, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla ve İzmir dişanda Kuşadasi v.s. anahtar teslim tadilat dekorasyon ve iç mimarlık hizmeti vermekteyiz.

Tadilat Dekorasyon ilgili yararlı yazılar:

tadilat
Tadilat nedır?

Son günceleme 2019-08-01

izmir karşıyaka komple tadilat
İzmir Karşıyaka Komple Tadilat

Son günceleme 2019-12-19

izmir iç dekorasyon firmaları
İzmir İç Dekorasyon Firmaları

Son günceleme 2019-10-17

ARA