rusça dil
Hoşgeldınız Ziyaretçi Giriş
tadilat

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık

Tasarım - Tadilat - Dekorasyon - Mobiya

2021-01-26

İç Mimarlık 3D Görselleştirme

İç Mimarlık 3D Görselleştirme

İç mimarlık 3D görselleştirme işlemi tasarım ve tadilat projelerinde oldukça kıymetli bir çalışmadır. Yapılacak işlemlerin görsel değer kazanarak bir sunum halinde uygulama öncesinde müşteriye gösterimi oldukça şık bir çalışmadır.

İç mimarlık hizmetleri kapsamında hizmet veren Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık özellikle 3D görselleştirme çalışmaları ile müşterilerinden tam puan almaktadır. Bu durumun en önemli sebebi iç mekan tasarımlarında hayali kurulan tablonun gerçekte uygulanacak alana uyup uymadığını daha işin başında görülmesidir. 3D görselleştirme sayesinde müşteri karşısına çıkacak iç mekan tasarımının ne ölçüde isteğine uygun olup olmadığını bu sayede anlayabilir.

Bazı durumlarda mekan müşteri talebine uygun koşullara sahip olmaz ve bunu sözlü olarak ifade etmek de mümkün olmaz. Ancak görsel şekilde nokta nokta gösterimi sayesinde müşteri projenin çok daha ileri seviye başarı ile hazırlanması noktasında razı olur. Peki iç mimarlık 3D görselleştirme nasıl yapılır?

İç Mimarlık 3D Görselleştirme

İç Mimarlık 3D Görselleştirme Faydaları

3D mimari görselleştirme müşteriye karşı güvenli bir çalışma sistemine sahip olduğunun kanıtlarından birisidir. Fikir ile düşünülen her detayın görsele dökülerek nasıl bir tasarım elde edileceği başarılı şekilde görsele aktarılır.

3D modelleme aslında hem ev sahibini hem de işi yapacak mimarlık firmasını koruma altına alır. Bir iş bittikten sonra geriye dönüp düzenleme yapmak neredeyse imkansızdır. İşin sonunda müşteri beğenmeyebilir ya da burada şu şekilde işlem yapılsın dediği yer olabilir. Ancak proje uygulaması bittikten sonra tekrar bir yeniliğe gitmek neredeyse imkansızdır. Bu durum iç mimarlık firması için oldukça zahmetli mekan sahibi için ise can sıkıcı bir durum olur.

İç mimarlık 3D görselleştirme çalışmasında amaç; bilgisayar üzerinde bir nesneyi çizerek yükseklik ve enden hacim vererek gerçek bir boyut kazandırmaktır. Bu işlem nesnesin her açıdan görülebilmesini ve hatta içine girilip bakılabilmesine imkan sunar. 3D mimari görüntüleme çalışması somut olarak tadilatı başlamamış bir yapının bitmiş halinin görülmesine ve değerlendirilmesine yardımcı olur.

İç Mimarlık 3D Görselleştirme Programları

İç Mimarlık 3D Görselleştirme

Mimari çalışmalarda 3D modelleme için kullanılan programlar: 3D studio max, Maya, ArchiCAD, RihinoCeros, Unreal Engine, Allplan dir.

Bu programlar aracılığı ile teknik çizimler yapılır ve alanda yapılacak çalışmaların içeriği bir bir konumlandırılır. Son aşamada renderi alınan fotoğrafların 360 derece sanal tur ile müşteriye sunumu yapılır. Bu sayede uygulamaya geçmeden çizimlerde yeniden düzenleme yapılabilir ve çok daha başarılı ve memnuniyet düzeyi yüksek bir çalışma hazırlanmış olur.

İç Mimarlık 3D GörselleştirmeDikat: tadilat dekorasyon işleri yaptıran müşteri uyarı bildirisi

Anahtar teslim tadilat ve daire tadilatı işlemleri için müşterilerin genel olarak sorun yaşadıkları çok ciddi konular vardır. Özellikle bazı tadilat firmalarının yaptıkları anlaşmalarda ev sahipleri için büyük mağduriyetler yaşattığı aşikardır.

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık, son dönemlerde müşterilerden gelen şikayetleri değerlendirmeye alarak piyasada ortaya çıkan güven sorununu araştırdı. Tadilat ve dekorasyon firması olarak müşterilerimizin genel anlamda yaşadığı sorunları bir çerçevede toparladık ve aslında birçoğunda ortak sorunlar yaşandığını gördük.

İşte karşımıza çıkan en ciddi sorunlar silsilesi: Devam Oku

Keşif Yaptırmak İstiyorum

Uzmanımız en yakın zamanla sizinle irtibata geçecek. Ölçüm ve tadilat işleri fiyatlandırma. Sizin için uygun bir zaman ayarlayacaktır. Keşif için Lütfen düğmeye basın ve form doldurun. Teşekkürederiz!

İZMİRin her yerinde: Aliağa, Alsancak, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova,Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak tadilat, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla ve İzmir dişanda Kuşadasi v.s. anahtar teslim tadilat dekorasyon ve iç mimarlık hizmeti vermekteyiz.

Tadilat Dekorasyon ilgili yararlı yazılar:

tadilat sözleşmesi
Tadilat Sözleşmesi Örneği

Son günceleme 2022-06-16

ev iç mimari proje örnekleri
Ev İç Mimari Proje Örnekleri

Son günceleme 2020-10-01

ARA