rusça dil
Hoşgeldınız Ziyaretçi Giriş
tadilat

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık

Tasarım - Tadilat - Dekorasyon - Mobiya

Komple Ev Tadilatı Sıralaması

2022-06-13
İzmir Komple Ev Tadilat Fiyat Teklif

…. ADRESİNDE BULUNAN EVİNİN TADİLAT ONARIM ve DEKORASYON İŞİNE AİT YAPILACAKLAR LİSTESİ VE
FİYAT TEKLİF

YAPILACAK İŞİN DETAYLARI

05.04.2021

 1. Çalışmalara başlarken daire boş olarak teslim alınacaktır.
 2. Çalışmaların genel kapsamı tüm dairenin elektrik altyapı ve üst montajlarının yenilenmesi, kat kalorifer hattının yenilenmesi, doğalgaz hattının proje dahil yapılıp çekilmesi, tüm dairenin doğramalarının yenilenmesi, mevcut vc ve banyonun komple yenilenmesi, mevcutta mutfak olarak kullanılan odanın yatak odasına çevrilmesi ve balkon tarafının yatak odasına katılması ve ebeveyn banyo yapımı, bu alan için gerekli izolasyon ,altyapı , duvar vs komple yapılması, mevcutta arka bahçeye bakan iki oda birleştirilerek açık mutfaklı bir salon oluşturulması, mutfak tarafına üç taraflı U şeklinde mutfak dolaplarının yapımı, balkon kısmının mutfak cam tarafına kadar büyütülerek gerekli beton ve çatı işlemlerinin yapımı, balkonun kare küpeşte camlı sistem korkuluk yapımı, iç kapılar, çelik kapı yenilemeleri, dairenin duvarlarına komple alçı çekimi, stropiyer uygulamaları, boya ve laminat işleri olarak mat denebilir.
 3. Çalışmaların tüm detayları ön teklif görüşmesinden sonra var ise gerekli revize ve düzeltmeler yapılıp maddelendirilecektir.
 4. Tüm çalışmalar tamamlandıktan sonra var ise gerekli rötuş işlemleri yapılıp çalışmalar esnasında çıkan moloz ve pislikler atılacaktır.
 5. Devamında tüm çalışmalar firma yetkilisi ve daire sahibi ile birlikte tüm detayları ile kontrol edilecektir.
 6. Kontroller tamamlanıp her konuda mutabık kalındıktan sonra dairenin tüm ince temizliği dahil yapılıp teslim edilecektir.(İnce Temizlik Hediye)

ÇALIŞMALARIN İŞLEYİŞ AŞAMALARI

 1. Teklif anlaşılıp tüm detaylar görüşüldükten sonra var ise teklif te gerekli revizeler yapılıp müşteriye sunulacak ve teklif netleştikten sonra sözleşme aşamasına geçilecektir.
 2. Sözleşme aşamasından sonra mutfak, banyonun 3d çizimleri yapılıp müşteriye sunulacaktır ve var ise üzerinde gerekli revizyonlar yapılıp müşteriden onay alındıktan sonra imalat aşamasına geçilecektir.
 3. Çalışmaların işleyiş aşamasında kırım ,söküm, altyapı ve üst montaj şeklinde genel olarak yukarıda belirtilmiş olan işin detaylarında maddelendiği şekliyle olacak ve sözleşme aşamasında daha detaylı şekilde belirtilecektir.

 4. NOT / Sözleşme aşamasında işin başlama, teslim tarihleri, ilerleyişi, firmamızın ve müşterinin yükümlülükleri, ödeme planı gibi detaylar ayrıntılı bir şekilde belirtilecektir.
 5. NOT / Çalışmaların tamamı firmamız tarafından 2 yıl garantilidir.

KULLANILACAK MALZEMELERİN MARKA VE ÖZELLİKLERİ

 1. Elektrik malzemesi altyapı kablo, HES, ÖZNUR, SEVAL, ALTIN. Led spot ve motorları MARLAYT, HOROZ VEYA NOANS. Anahtar ve priz viko karre serisi ve sigortalar SİEMENS, LEGRANT, ŞINAYDER veya VİKO olacaktır.
 2. Su tesisatı alt yapı EGE YILDIZ veya FIRAT.
 3. Su tesisatı üstmontaj ve vitrifiye gurubu müşteriye ait uygulama nakliye bize aiittir.
 4. Seramik malzemeleri SERAMİKSAN veya KÜTAHYA SERAMİK marka birinci sınıf seramik olacaktır ve müşteriye aittir. NOT/ Vitrifiye ve mutfak evye müşteriye aittir. Müşteri sorunumuza gelerek seçer ve ayrıyeten ödemesini yapar. VİTRİFİYE : ( batarya takımları, duş seti, klozet seti, seramik lavabo ve mutfak evyesini kapsamaktadır. SERAMİK MALZEME : (seramikler, yapıştırıcı, çıta ve derzi kapsamaktadır.)
 5. Duşakabin alüminyum aksamlı 6 ml damper camlı ve kumlamalı veya şeffaf ve teknesiz olacaktır.
 6. Ahşap çalışmaları, mutfak dolapları, gövde birinci sınıf mdf lam, kapaklar akrilik veya membran olacaktır.
 7. Mutfak dolaplarda tüm menteşe ve çekmeceler frenli sistem SAMET olacaktır.
 8. İki adet kaşıklık çekmecesi, iki adet tencere çekmecesi, kaşıklıklar, bir adet yağdanlık standart paket içinde mevcuttur.
 9. Mutfak tezgahı ÇİMSTONE tezgah olacaktır.
 10. Boya FİLLİ, MARSHALL veya DYO marka silikonlu silinebilir olacaktır.
 11. Banyo dolapları, Hilton dolapları gövde birinci sınıf mdf lam kapaklar akrilik veya membran olacaktır
 12. Banyo zeminine uygulanacak izolasyon WEBER Dry Ss easy seri olacaktır.
 13. Laminant parke 8ml VARİO veya ÇAMSAN marka 3ml kapron 6 cm geniş süpürgelik olacaktır.
 14. İç kapılar yerin durumuna göre camlı veya camsız melamin kaplamalı olacaktır.
 15. Pencere doğramaları EGEPEN ZENDOW 70 LİK seri marka beyaz pvc olacaktır.
 16. Balkon korkuluk kare küpeşte renkli damper camlı korkuluk olacaktır.
 17. Yatak odası ve ebeveyn banyosu yapılacak olan cephe komple açılarak sürme izolasyon ve membran kaplama yalıtım yapılacaktır.

YAPILACAK İŞLERİN FİYATI

 1. Bu teklifte verilen rakamlar genel fiyat teklifidir ve yukarıda belirtilen kalemlerin tamamı projede ki metrajlarına göre birim fiyatı üzerinden hesaplanarak elde edilmiştir.
 2. Yıkım ,kırım ,moloz ,nakliye, duvar örme, sıva işleri ve alt yapıdan dolayı çıkan tamiratların yapılması : 12.350 TL
 3. Bina yan cephenin açılarak sürme izolasyon yapılması ve membran kaplanması, arka balkonun alt zeminin yapılacak olan mutfak cam önüne kadar uzatılması ve beton işleri, yine bu alanın üst kısmına çatı yapılması, dairenin tüm odalar da kot farkı doğacağından tüm daireye şap atılması : 12.610 TL
 4. Dairenin elektrik tesisatının alt yapı ve üst montajlarının tamamının yenilenmesi sigorta kutusu , anahtar ve prizler dahil, su tesisatının tüm alt yapı çalışmalarının ve üst montaj işçiliklerinin yapımı, kat kalorifer hattının tüm alt yapı çalışmalarının yapımı petekler ve kombi hariç, doğalgaz hattının daire çelik kapı önünden komple proje dahil, kombi hattı dahil çekilmesi : 18.250 TL
 5. Dairenin komple tüm duvarlarına alçı çekilmesi, tüm odalara ve koridora stropiyer uygulama yapılması, dairedeki tüm seramik işçilikleri ve dairenin iç cephesinin komple tavan ve duvar olacak şekilde boyanması : 19.880 TL
 6. Dairenin tüm doğramaları, sineklikler, balkon kare küpeşte korkuluk, duşakabin, havlupan ve menfezler : 25.740 TL • Mutfak dolaplar komple, Hilton lavabo dolapları : 22.135 TL
 7. Mutfak tezgahı, tüm pencere denizlik mermerleri, eşik mermerleri : 8.970 TL
 8. İç kapılar, çelik kapı ve laminant parke : 17.290 TL
 9. GENEL TOPLAM : 137.145 TL + KDV

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık
Ömer Ölmez


Yaşam alanları kişilerin hayatlarında en önemli merkezlerdir. İnsanların kendilerini huzurlu ve güvende hissettikleri yerler evleridir. Ev tadilatı eğer doğru bir şekilde planlanırsa süreç ve sonuç keyifli bir hale dönüşecektir. Hem maliyeti hem de kısa süre içerisinde yenilenmesi pek mümkün olmayan komple ev tadilatı çok iyi planlanmalıdır. Bu sürece, komple ev tadilatı sıralaması doğru bir şekilde konumlandırılarak başlanabilir. Kişiler ihtiyaçlarını, bütçelerini ve arzu ettikleri sonuçları dengeli bir biçimde koordine etmelidirler.

Komple Ev Tadilatına Karar Verme Süreci

Birinci aşama tadilata karar verme süreci önemsenmelidir. Bu sürece evde yaşayan tüm bireylerin dahil edilmesi ve fikirlerinin alınması onların da ihtiyaçlarının saptanması maksimum memnuniyet sağlayacak sonuçların ortaya çıkmasının garantisi olacaktır.

Birinci etap olan karar verme sürecinde tüm projenin profesyonel kişi ya da kurumlarca gerçekleştirilmesine ya da tadilat sürecinin sizin tarafınızdan yönetilmesine karar vermeniz gerekecektir.

Tadilat projesinin yönetim biçimine karar verildikten sonra bu işin mali yönü ele alınıp öngörülen bütçe hazırlanmalıdır. Evin komple tadilatı profesyonellere bırakılacaksa şayet bu yönde araştırma yapılması aşamasına geçilmelidir.

Bu işe girişildiği andan itibaren her aşamanın yazılı olarak not edilmesi çok yararlı olacaktır. Gerek planlama gerekse uygulama aşamasında her türlü konu bu şekilde not edilebilecektir. Bu notlar da olası hatların meydana gelmesinde engelleyici bir rol oynayacaktır.

Komple Ev Tadilatında Sıralama Nasıldır?

Tadilat için yola çıkarken birinci etap olan karar verme süreci geçildikten sonra planlama yapılarak tadilat aşamasındaki sıralamayı saptamak gerekir. Bu aşamayı yani komple ev tadilatı sıralaması konusunu başlıklar altında açıklamak gerekirse:

 • -İlk önce yapılacak tüm işleri yazılı olarak sıralayın. İhtiyaç olan tadilatları saptayın. Örneğin; tesisat değişimi, yalıtım işleri, boya işleri gibi.
 • -Tadilat işinin yönetimi ve diğer her türlü işleri kapsayacak biçimde profesyonel ellere teslim edip etmeyeceğinize karar verin.
 • -Her iki durumda da tadilat işleri için piyasa araştırması yapın ve farklı fiyat teklifleri alın.(Örnek: tadilat teklif örneği)
 • -Tadilat işine başlandığında yani komple ev tadilatı sıralaması konusunda özellikle kapsamlı tesisat işlerine öncelik verin.
 • -Evin yalıtımını mutlaka yaptırın. Uzun vadede bu işlemin yararını göreceksiniz.
 • -Bir sonraki etap ise mutfak ve banyo tadilatlarının tamamlanmasıdır.
 • -İnce işler olarak tanımlanan işler tadilat sıralamasında en sona bırakılmalıdır. Örneğin; duvar kağıdı uygulaması ya da dekoratif alçıpan uygulamaları gibi.
 • -Mobilya yenileme ve yerleştirme işleri en sona bırakılacak işlerdendir.

Komple Ev Tadilatında Dikkat Edilecek Püf Noktaları

Ev tadilatına karar verdikten sonra ön araştırma, karar verme süreci, karar verme ve işin planlanması kadar en son mobilya seçimi aşaması da planlamaya dahil edilmelidir. Bütünsel bir yaklaşım gösterilmelidir.

Ev Tadilat Teklifteki Yerleşim Plan Örneği

komple ev tadilatı sıralaması yerleşım planı
Ev Tadilat Teklifteki Yerleşim Plan Örneği İndır


Dikat: tadilat dekorasyon işleri yaptıran müşteri uyarı bildirisi

Anahtar teslim tadilat ve daire tadilatı işlemleri için müşterilerin genel olarak sorun yaşadıkları çok ciddi konular vardır. Özellikle bazı tadilat firmalarının yaptıkları anlaşmalarda ev sahipleri için büyük mağduriyetler yaşattığı aşikardır.

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık, son dönemlerde müşterilerden gelen şikayetleri değerlendirmeye alarak piyasada ortaya çıkan güven sorununu araştırdı. Tadilat ve dekorasyon firması olarak müşterilerimizin genel anlamda yaşadığı sorunları bir çerçevede toparladık ve aslında birçoğunda ortak sorunlar yaşandığını gördük.

İşte karşımıza çıkan en ciddi sorunlar silsilesi: Devam Oku

Keşif Yaptırmak İstiyorum

Uzmanımız en yakın zamanla sizinle irtibata geçecek. Ölçüm ve tadilat işleri fiyatlandırma. Sizin için uygun bir zaman ayarlayacaktır. Keşif için Lütfen düğmeye basın ve form doldurun. Teşekkürederiz!

İZMİRin her yerinde: Aliağa, Alsancak, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova,Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak tadilat, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla ve İzmir dişanda Kuşadasi v.s. anahtar teslim tadilat dekorasyon ve iç mimarlık hizmeti vermekteyiz.

Tadilat Dekorasyon ilgili yararlı yazılar:

dekorasyon firmaları
İzmir Dekorasyon Firmaları

Son günceleme 2019-12-08

izmir dekorasyon mobilya firmaları
İzmir dekorasyon mobilya firmaları

Son günceleme 2020-06-07

izmir hazır mutfak fiyatları
İzmir Hazır Mutfak Fiyatları

Son günceleme 2020-08-07

ARA