rusça dil
Hoşgeldınız Ziyaretçi Giriş
tadilat

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık

Tasarım - Tadilat - Dekorasyon - Mobiya

2019-08-23

Yer Doşemesi

Her ne kadar fark edilmese de bir yapının tamamlayıcı en önemli unsuru yer döşemesidir. Yer döşemesi tamamlanmayan bir yapının krediye uygunluğu dahi gerçekleşmiyor. Yani bir ev için kredi almak istediğinizde yer döşemesi tamamlanmadıysa banka eksperi onay vermiyor. Bir eve ev diyebilmek için yer döşemesinin mutlaka tamamlanmış olması gereklidir.

Yer döşemesi seçiminde döşemek istenilen zeminin mahiyeti önemlidir. Islak zeminler suya dayanıklı bir malzemeyle yani seramik, mermer ya da suya dayanıklı parke ile kaplanırken diğer yaşam alanlarında daha sıcak bir hava veren PVC, ahşap parke, karo halı, halıfleks veya laminant parke tercih edilmektedir.

Yer Doşemesi Modelleri

PVC

PVC, hastane iş yerleri, spor salonları büyüklüğündeki alanların döşemesinde kullanıldığı gibi anti bakteriyel, kolay temizlenebilir, darbe emici ve sıvı geçirmez özelliklerinden dolayı evlerde de tercih edilir. Kendiliğinden yayılan şap ise endüstriyel kullanım alanının dışında son zamanlarda evlerde de bir alternatif bir yer döşemesi tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır. Dayanıklı, uzun ömürlü olması, bol seçeneği ve kolay temizlenebilir olması bunun en önemli nedenleridir.


izmir pvc yer döşemesi

Seramik Karo

izmir seramik karo yer döşemesi

Islak zeminlerin döşenmesinde kullanılır. Değişik ebatlarda olduğu gibi neredeyse sınır tanımayan çeşitlilikte desen ve renkte üretilmektedir. Standart olarak 10cm x 10 cm ebatlarından başlayan boyutlardan 100 cm x 100cm ye kadar üretildiği gibi istendiği takdirde tek parça olarak 2700cm x 200 cm hatta zeminin tam ebatında da üretilebilir. Hatta sipariş verildiği takdirde özel ebatlarınız ne olursa olsun üreten firmalar bulunuyor. Desen bakımından da istenirse şirketinizin logosunu istenirse evlilik resminizi banyonuzun ya da mutfağınızın zeminine karo olarak döşetebilirsiniz. Ancak bu özel uygulamaların fiyat olarak standart seçeneklerden çok farklı ve pahalı olacağı unutulmamalıdır.

Parke ve Laminant Parke

izmir laminant parke yer döşemesi

Tamamen ahşap yani masif olarak üretilen parke, yer döşeme aşaması ve bakım aşaması oldukça zahmetli olduğu için son yıllarda yerini kompozit malzemeden üretilen laminant parkeye bırakmıştır.

Laminant parkenin tercih edilmesinin temel nedenleri arasında kolay ve çabuk olarak uygulanabilirliğinin yanında yer döşeme sonrasındaki bakım aşamasının da kolay ve az masraflı olması sayılabilir.

Laminant parke tercihini yaparken sınıf olarak genellikle 21 ve 23. sınıf arasının yaşam alanlarında 31 ve 33. sınıf arasının da ticari alanlar için üretilmiş laminnat parke sınıfları olduğu bilinmelidir. Aslında numara ne kadar büyürse kalınlık dolayısıyla da kalite ve fiyat o kadar artar.

Laminant parke “tımberland” yüzey (pürüzlü) olarak üretilmiş olmalıdır ki yürürken üzerinde kayarak yaralanmalara sebep olmasın. Laminant parkenin kilit sistemini de sağlam ve güçlü olmalıdır. Eğer zayıf ve güçsüz bir kilit sistemi olursa aralarında açılma aralanmalar olacaktır.

Halı ve Karo Halı

izmir hali karo hali yer döşemesi

Tek parça olanlarına halk arasında halıflex adı verilir. Kalınlık, ebat ve desen konusunda çok fazla çeşidi olduğu gibi hav yüksekliği ve ilmek sıklığı yönünden de pek çok seçenek sunulmaktadır. Hal böyle olunca döşenecek yere göre yapacağınız çok çok ekonomik fiyatlar olabileceği gibi her seçenekte olduğu gibi özel üretim olanlara bir servet ödenebilir.

Diğer bir seçenek ise karo halıdır. Karo halı 50x50 cm Avrupa standartlarına, 61 x61 cm olarak Amerika standartlarına göre iki farklı ebatta sınırsız denebilecek renk ve desende üretilmektedir. Uygulaması oldukça kolay ve lekelendiği takdirde parça olarak değiştirilebildiği, anti statik özelliği, anti bakteriyel, leke tutmayan, sıvı geçirmeyen seçenekleri de olduğu için son zamanların eğilim yer döşemesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sonuç olarak hangi yer döşemesi seçilirse seçilsin öncelikle döşenecek yerin suyla temas durumu göz önünde bulundurulmalıdır. Bundan sonra sağlığa uygunluğu, tabii ki kalitesi, işlevsel olması, kolay uygulanabilir olması ( işçilik maliyetini düşürür),temizliğinin kolay olması ve kişisel beğeniler dikkate alınmalıdır.Dikat: tadilat dekorasyon işleri yaptıran müşteri uyarı bildirisi

Anahtar teslim tadilat ve daire tadilatı işlemleri için müşterilerin genel olarak sorun yaşadıkları çok ciddi konular vardır. Özellikle bazı tadilat firmalarının yaptıkları anlaşmalarda ev sahipleri için büyük mağduriyetler yaşattığı aşikardır.

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık, son dönemlerde müşterilerden gelen şikayetleri değerlendirmeye alarak piyasada ortaya çıkan güven sorununu araştırdı. Tadilat ve dekorasyon firması olarak müşterilerimizin genel anlamda yaşadığı sorunları bir çerçevede toparladık ve aslında birçoğunda ortak sorunlar yaşandığını gördük.

İşte karşımıza çıkan en ciddi sorunlar silsilesi: Devam Oku

Keşif Yaptırmak İstiyorum

Uzmanımız en yakın zamanla sizinle irtibata geçecek. Ölçüm ve tadilat işleri fiyatlandırma. Sizin için uygun bir zaman ayarlayacaktır. Keşif için Lütfen düğmeye basın ve form doldurun. Teşekkürederiz!

İZMİRin her yerinde: Aliağa, Alsancak, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova,Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak tadilat, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla ve İzmir dişanda Kuşadasi v.s. anahtar teslim tadilat dekorasyon ve iç mimarlık hizmeti vermekteyiz.

Tadilat Dekorasyon ilgili yararlı yazılar:

İç Mimar Ünvanı
İç Mimar Ünvanı

Son günceleme 2020-12-22

dekorasyon firmaları
İzmir Dekorasyon Firmaları

Son günceleme 2019-12-08

iç mimar çizimleri
İç Mimar Çizimleri

Son günceleme 2019-11-25

ARA