rusça dil
Hoşgeldınız Ziyaretçi Giriş
tadilat

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık

Tasarım - Tadilat - Dekorasyon - Mobiya

Mobilya İmalatı

Bizim mobilya imalatı atölyesi

Bizim mobilya imalatı atölyesi 360° Sanal TuruBizim mobilya imalatı atölyesi 360° Sanal Turu, sag sola, yukarı aşagda kaydırarak ve işaretler tıklıyarak tur içinde gezebilirsınız.

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık olarak İzmir ilinde gösterdiğimiz faaliyetlerimize bir yenisini daha ekledik ve artık tüm mobilya imalatı ve dekorasyonu işlerinizi de profesyonel çalışma arkadaşlarımızla yapmaktayız. Bizi tercih ettiğiniz takdirde asla pişmanlık yaşamazsınız ve sizlere sunduğumuz hizmetin neticesinde hayatınız daha konforlu bir boyuta geçer.

Günlük yaşantımızda kullandığımız mobilyalar üretim kısmında iken birtakım aşamalardan geçmektedir.

Genel ismine mobilya imalatı da denilen bu aşamalar kısaca şu şekildedir;

● İmalatı yapılacak mobilyaların kullanım alanına göre şekillendirilmesi mobilya imalatında ilk basamağı oluşturur. Evlerimizde geniş bir alanda kullanacaksak daha büyük ve daha ağır mobilyalar tercih edilmelidir. İşyerleri ve ofisler için özel üretim imalat mobilyaları çok farklı tasarım şeklinde ortaya çıkmaktadır. Proje çiziminden kalıp dökümüne kadar mobilya imalatı kullanılan alana göre şekil kazanır. Ustalarımız bunu bilerek ve farkında olarak çalışmalarını yapmaktadır.

● Kullanım alanlarına göre kaba bir portresi oluşturulan mobilyaların yine özel istekler doğrultusunda şekillerinin ve daha detaylı özelliklerinin belirlenmesi için çizim aşamasına geçilir. Bu aşamada mobilyalar genel hatlarıyla detaylandırıldıktan sonra özel hatları üzerinde durulur. Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık bünyesinde çalışan tüm ustalarımız bu çizim aşamasını çok titizlikle gerçekleştirmektedir. Ev için kullanılacaksa daha kibar ve tasarım modeller, işyerleri için kullanılacaksa daha modern ve gösterişli ürünler tercih edilir. İzmir Mobilya imalatı esnasında kullanım alanına göre konfor durumu da göz önünde bulundurulmalıdır.

Mobilya imalat işlemlerine devam ederken bir tık daha detaya inip bu sefer mobilyaların parça ayrımı ve şekil üzerine yazımı usta personellerimiz tarafından yapılır. Herhangi bir karışıklığa mahal vermemek için daha sonra birleştirilmek üzere ayrık duran parçaların her birinin üzerine tek tek parça isimleri yazılır. Boyutları da belirlenen bu parçalar bir sonraki aşamaya geçmek üzere hazırlanır. Ustalarımızın elinde güzelce şekillenir.

● Yukarıda bahsettiğimiz bir sonraki aşama olan mobilya parçalarının teknik resminin çizilmesi teknik ressamlar tarafından yapılan ince bir çizim işlemidir. Bu çizim işleminin illa teknik ressamlar tarafından yapılması şart değildir. Bilgisayar ortamında üç boyutlu olarak da teknik çizim yapılabilir. Mobilya imalat sırasında yapılan bu teknik çizimler ister el ile olsun ister ise bilgisayar ortamında 3D pozisyonunda olsun mutlaka belli bir ölçek çerçevesinde çizilir. Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık şirketimizde çalışan ustalarımız ve 3D tasarım mimarlarımız bu konuda yeterli koordinasyonu sağlamaktadırlar.

İzmir Mobilya imalatı esnasında sıradaki işlem resimleri çizilen parçaların arasından kesilecek olanlarının liste halinde düzenlenmesidir. İster büyük boy, ister küçük boy kesin her türlü parçanın göz önünde, düzenli bir şekilde durması için mobilya üretimi aşamalarında bu madde mutlaka uygulanmalıdır. Personelimiz de bu işlemlerin önem sırasını çok iyi bilmekte ve ona göre uygulamayı yapmaktadır.

● Yukarıdaki maddede kesilecek olan parçaların listesini yapmıştık. Şimdi ise bütün halde bulunan parçaların kesim işlemini yapacağız. Büyük, orta boy ya da küçük parçaların kesilmesi gereken kısımları eşitli makinelere götürülür ve kesim işlemleri ayrı ayrı yapılır. Bu işlemin çok itinalı bir şekilde yapılması şarttır. Aksi takdirde birbirine uymayan parçalar daha sonrasında tekrar birleştirme için sorun yaratabilir. Kesme işlemini tamamladıktan sonra mobilya imalatı bütününün yarısını tamamlamış bulunmaktayız.

● Bir sonraki aşamamız ise boşlukların doldurulması işlemidir. kesme işleminden sonra kenarlarda veya alt kısımlarda kalan masif olarak adlandırılan mobilya boşlukları Bu aşamada çeşitli doldurma işlemlerine tabi tutulur. Böylece mobilya imalatı İzmir de en başından itibaren belli bir şekle bürünmüş olur. Bu yapıştırma işlemini ister özel cihazlarla isterseniz insan gücü ile gerçekleştirebilirsiniz.

● Yapıştırma işlemi tamamlanan mobilyalar mobilya imalatı sisteminin bir sonraki aşaması olan yüzeylerin kaplanması işlemine tabi tutulur. Mobilyalara verilecek desen ya da koreografi büyük emek sonucunda mobilyaların üzerlerine uzman personelimiz tarafından işlenir.

● Sıradaki mobilya üretimi işlemimiz basit bir zımparalama işlemidir. Zımparalama işlemindeki amaç mobilya imalatı esnasındaki mobilya parçalarını kaba boyutlarından gerçek boyutuna getirebilmektir. Böylece mobilyanın neye benzeyeceği kabaca aklımızda yer etmiş olur.

● Zımparalama işlemi tamamlanan parçalar birleştirilmek üzere birbirlerine uyan kısımları bir araya getirilir. Mobilya imalatı işleminin iskelet kısmı kaliteli ustalarımız tarafından işte bu noktada tamamlanmaktadır.

● Birleştirme işleminden önce zımparalanan parçalar birleştirme işleminden sonra da tekrar zımparalanmak üzere mobilya imalatı aşamasının ilgili kısmına iletilir.

● Şimdi sırada ise zımpara işlemi bitmiş olan mobilyaların vernik ile cilalanma kısmı vardır. Mobilyanın vernikleme işlemi bittikten sonra mobilya üretim işleminin son kısmı olan mobilya'nın paketlenmesi aşamasına geçilmektedir.

Yukarda da anlattığımız gibi hazır mutfak, mobilya imalatı ve dekorasyonu gerçekten ciddi bir emek ve performans gerektiren bir süreçtir. Tüm aşamaların hakkıyla ve profesyonelce yapılması için mutlaka Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık firmamız ile çalışmanız gerekmektedir. Uzun zamandır bu sektörde de faaliyet gösteren şirketimiz kısa sürede büyük başarılar elde etmiştir. siz değerli müşterilerimizin katkıları ile daha çok yol alacağımıza eminiz.Dikat: tadilat dekorasyon işleri yaptıran müşteri uyarı bildirisi

Anahtar teslim tadilat ve daire tadilatı işlemleri için müşterilerin genel olarak sorun yaşadıkları çok ciddi konular vardır. Özellikle bazı tadilat firmalarının yaptıkları anlaşmalarda ev sahipleri için büyük mağduriyetler yaşattığı aşikardır.

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık, son dönemlerde müşterilerden gelen şikayetleri değerlendirmeye alarak piyasada ortaya çıkan güven sorununu araştırdı. Tadilat ve dekorasyon firması olarak müşterilerimizin genel anlamda yaşadığı sorunları bir çerçevede toparladık ve aslında birçoğunda ortak sorunlar yaşandığını gördük.

İşte karşımıza çıkan en ciddi sorunlar silsilesi: Devam Oku

Keşif Yaptırmak İstiyorum

Uzmanımız en yakın zamanla sizinle irtibata geçecek. Ölçüm ve tadilat işleri fiyatlandırma. Sizin için uygun bir zaman ayarlayacaktır. Keşif için Lütfen düğmeye basın ve form doldurun. Teşekkürederiz!

İZMİRin her yerinde: Aliağa, Alsancak, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova,Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak tadilat, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla ve İzmir dişanda Kuşadasi v.s. anahtar teslim tadilat dekorasyon ve iç mimarlık hizmeti vermekteyiz.

Benzer Hizmetlerimiz:

İzmir villa tadilatı
Villa Tadilatı
İncele
saray tavan
Saray Tavan İşleri
İncele

ARA