rusça dil
Hoşgeldınız Ziyaretçi Giriş
tadilat

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık

Tasarım - Tadilat - Dekorasyon - Mobiya

Seramik Granit İşleri


Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık olarak İzmir sakinlerimize seramik ve granit alanında çok çeşitli ve fonksiyonel hizmetler sunmaktayız. Müşterilerimizin zevklerine hitap eden seramik ve granitleri tercih etmelerine yardımcı oluyoruz ardından montaj ve kurulumunu sağlamak için evinize ya da ofisinize kadar geliyoruz. Ekip olarak sizlerin memnuniyeti bizim için herşeyden daha önemlidir. Yaptığımız işlerden memnun kalmanız için kendimizi her geçen gün yeniliyoruz.

Seramik ve granit, teknik olarak birçok fonksiyonel farklılıkları bakımından çeşitli amaçlar doğrultusunda tamir, tadilat işlemlerinde kullanılmaktadır. Tadilat ustalarımızın gözbebeği konumunda bulunan seramik ve granit, kendilerine has alanlarda müşterilerimizin de odak noktası olarak görülür.

Öncelikli olarak İzmir seramik ve granit işleri uygulamalarına başlamadan önce seramik nedir, fayans nedir ve granit nedir, arasındaki farklar nelerdir? Bu gibi kavramlardan bahsetmek isteriz. Seramik, granit ve fayans üçü de kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır. Genellikle zemin kaplamalarında seramik, granit duvar kaplamalarında ise fayans tercih edilir. Suya dayanıklılık bakımından zemin kaplamalarında tercih edildiği için seramik ve granit fayansa göre daha dayanıklıdır.

Fayanslar genellikle pürüzsüz yapılarından dolayı banyo-mutfak gibi alanlarda daha çok tercih edilir. Seramikler ise fayanslar gibi daha zarif değil daha kaba malzemelerdir. Zemin döşemelerinde kullanıldığı için seramikler, fayanslara göre daha sıcak renklere sahiptir.

Şimdi de fayansın kelime anlamından bahsedelim. Fayansın hammaddesi topraktır. Toprak çeşitli ısısal işlemlerden geçtikten sonra desen verilerek pişirilir. Tüm bu uzun işlemlerden sonra fayans elde edilir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi fayans daha çok duvar kaplama malzemesi olarak kullanılır.

Fayans kelimesinin kökeni İtalya’nın bir şehrinden gelmektedir. Bu şehrin fayansları ve seramikleri oldukça meşhur olduğundan eski yüzyıllardan beri fayans hammaddesi kullanılmaktadır. Türkiye'de günümüz koşullarına baktığımızda fayans üretimi ve fayans kullanımı bakımından Türkiye, dünyada ilk 3 ülke arasındadır.

Biraz da seramik tanımından bahsedelim. Seramik tarihi aslına bakarsak fayans halinden daha köklüdür. İnsanoğlu yaşam alanında ateşi ilk bulduğu andan itibaren seramiği de kullanmaya başlamış ve yiyeceklerini bu kaplar aracılığı ile pişirmiştir. Yakın zamana kadar teflon tencereler ve çeşitli tavalar kullanılsa da, bunlar zamanla kanserojen etki bırakmaları nedeniyle terk edilmiş, yerini insanoğlunun ilk zamanlardan kullandığı seramikler almıştır.

Değerini bir zaman kaybeden seramik ürünleri günümüzde, eskisinden daha revaçtadır. Yiyecek pişirme, saklama gibi alanlarda kullanıldığı gibi yüzey alanları ve zemin kaplama tadilat işlemlerinde de kullanılan seramik, ham madde bakımından oldukça sağlam bir üründür. Suya dayanıklılığı fayanslar kadar olmasa da kalitesi tartışılmazdır. Ham maddesi toprak olduğu içinde insan sağlığına herhangi bir zararı yoktur.

Evlerimizde mutfak, banyo ve koridorlarımızın zemini genellikle seramik ile döşenmiştir. Kullanım alanı bu kadar yaygınlaşan seramik ürünleri, günlük hayatımızda değerini katbekat arttırmaktadır. Renklerinin çok sıcak olması ve insan, yerlere baktığında samimi bir hava katması, seramiklerin tercih edilmesinde en önemli etkenlerdir. İnsanların zemin döşemelerinde seramiği tercih etmesinin bir başka nedeni ise seramiğin kolay temizlenebilir özellikte olmasıdır.

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık olarak seramik ve granit piyasasını en iyi biz biliyoruz ve uzman çalışma ekibimizle seramik ve granit işlerinizi mükemmel bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Zemin veya duvar kaplamalarında ister seramik kullanın, isterseniz de fayans kullanın hiç fark etmez; her ikisi de gayet güzel ve şık duracaktır. Kaplanacak yerin uygunluğuna ve özelliğine göre de granit veya fayans tercihinde bulunabilirsiniz. Fayans kullanmanız gereken yerde seramik ya da granit kullanırsanız belki de fayansın şıklığını bulamayabilirsiniz. Aynı şekilde seramik ya da granit kullanmanız gereken döşemelerde fayans kullandığınız takdirde de seramiğin sıcaklığını alamayabilirsiniz. Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık çalışma arkadaşlarımız sizlere seçim konusunda yardımcı olacaklardır.

Yaşam alanlarınızda granit veya fayans kullanımı ihtiyacınız olduğunda, bu işlemleri yapması için bir fayans granit işleri ustasından yardım istemelisiniz. Aksi takdirde işlemler tamamlandıktan sonra çok değişik problemler yaşayabilirsiniz ve zemin döşemeleriniz ya da duvar döşemeleriniz bir süre sonra deforme halde olabilir.

İzmir seramik granit işleri ve seramik granit ustalarımız her zaman aranan ve yapılması planlanan nesneler olmuşlardır. Hal böyle olunca insanlarda da bir özenme ve daha dikkatli olma çabaları oluşmuştur. Yaptıracağınız veya yaptırmayı düşündüğünüz seramik granit işlerini en ince detayına kadar bizimle birlikte planladıktan sonra kaliteli malzemeleri seçmeniz yaşam alanlarınız için oldukça faydalı olacaktır.

Kataloglar


Dikat: tadilat dekorasyon işleri yaptıran müşteri uyarı bildirisi

Anahtar teslim tadilat ve daire tadilatı işlemleri için müşterilerin genel olarak sorun yaşadıkları çok ciddi konular vardır. Özellikle bazı tadilat firmalarının yaptıkları anlaşmalarda ev sahipleri için büyük mağduriyetler yaşattığı aşikardır.

Ölmez Dekorasyon & İç Mimarlık, son dönemlerde müşterilerden gelen şikayetleri değerlendirmeye alarak piyasada ortaya çıkan güven sorununu araştırdı. Tadilat ve dekorasyon firması olarak müşterilerimizin genel anlamda yaşadığı sorunları bir çerçevede toparladık ve aslında birçoğunda ortak sorunlar yaşandığını gördük.

İşte karşımıza çıkan en ciddi sorunlar silsilesi: Devam Oku

Keşif Yaptırmak İstiyorum

Uzmanımız en yakın zamanla sizinle irtibata geçecek. Ölçüm ve tadilat işleri fiyatlandırma. Sizin için uygun bir zaman ayarlayacaktır. Keşif için Lütfen düğmeye basın ve form doldurun. Teşekkürederiz!

İZMİRin her yerinde: Aliağa, Alsancak, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova,Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak tadilat, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla ve İzmir dişanda Kuşadasi v.s. anahtar teslim tadilat dekorasyon ve iç mimarlık hizmeti vermekteyiz.

Benzer Hizmetlerimiz:

İzmir villa tadilatı
Villa Tadilatı
İncele
saray tavan
Saray Tavan İşleri
İncele
cam balkon işleri
Cam Balkon İşleri
İncele

ARA